افزایش هزار درصدی بودجه روابط عمومی شهرداری توجیهی ندارد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با مخالفت درباره افزایش بودجه شهرداری گفت: مگر در ۶ ماهه نخست چه اقدامی در مقایسه با سال قبل انجام شده است که بخواهیم افزایش ۶۰۰ درصدی را داشته باشیم؟

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سجاد خدایی ظهر امروز در جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان در مخالفت با افزایش بودجه روابط عمومی شهرداری زنجان اظهار کرد: طبق درخواستی که ارائه شده شاهد رشد ۶۰۰ درصدی در تعیین بودجه برای روابط عمومی بوده‌ایم، اما اینکه چه سرفصل‌های اضافه شده و چه برنامه‌هایی نسبت به سال قبل تغییر کرده باید بررسی شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: ما معمولا در بودجه شاهد رشد ۲۰ درصدی می‌شویم ولی در اینجا بودجه به یکباره ۶۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به در ۶ ماهه نخست امسال بودجه ۶۰۰ درصد افزایش داشت و الان نیز شاهد این هستیم که شهرداری افزایش ۵۰۰ میلیون تومانی بودجه را دارد، گفت: اگر با این امر موافقت شود یعنی بودجه روابط عمومی یک هزار درصد افزایش یافته است، سوال بنده این است مگر روابط عمومی چه کار می‌کند؟

خدایی افزود: امروز یک انحراف بسیار زیاد در این حوزه مشاهده می‌شود که اصلا از نظر عدد و رقم قابل توجیه نیست مگر اینکه بدانیم چه حرکت‌های شاخصی قرار است انجام شود، مگر در ۶ ماهه نخست چه اقدامی در مقایسه با سال قبل انجام شده است که بخواهیم افزایش ۶۰۰ درصدی را داشته باشیم؟

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان همچنین به موضوع اشاره شده در رابطه با عقد قرارداد ۵۰۰ میلیون تومانی شهرداری با صدا و سیما نیز گفت: در اصل قانون اساسی اطلاع رسانی و آگاهی‌سازی از آن این جزو وظایف صدا و سیما مطرح شده است، مگر اینکه برنامه چیز دیگری باشد و یک سری از کارهای تبلیغاتی شو دادن و تیزرهای تبلیغاتی در نظر گرفته شود.

احمد نصیری دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز در خصوص افزایش بودجه روابط عمومی شهرداری زنجان گفت: در رابطه با بودجه ۹۷ شهرداری قرار شد تا هزینه‌ها به صورت دقیق مشخص شود.

وی تصریح کرد: تقویت روابط عمومی به معنای تقویت دستگاه است که این افزایش در کمیسیون نظارت بررسی شده و مورد موافقت قرار گرفته است.