استاندار زنجان در شورای روابط عمومی های استان؛

روابط عمومی ها از طریق رسانه ها، پل ارتباطی مطمئنی بین مردم و مدیران هستند

استاندار زنجان گفت: روابط عمومی ها از طریق رسانه ها، پل ارتباطی مطمئنی بین مردم و مدیران هستند که باید اطلاعات را از مدیران گرفته و در اختیار رسانه ها قرارداده و بازتاب نظرات مردم در رسانه ها را به مدیریت برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی زنجان- دکتر فتح الله حقیقی در نشست هم اندیشی مدیران و مسئولین روابط عمومی های استان زنجان با اشاره به تاکیدات رهبری در حوزه اطلاع رسانی عمومی و تاثیرات آن در حفظ آرامش جامعه اظهار کرد: تاکید مقام معظم رهبری نیز بر اطلاع رسانی اقدامات انجام شده است پس باید اطلاع رسانی شود تا بتوان جامعه را آرام نگه داشت.

حقیقی با بیان اینکه سرعت انتشار اخبار در رسانه ها سریع تر از دستگاه های اجرایی و حتی استانداری است، خاطرنشان کرد: علت این امر این است که سطح روابط عمومی ها را پایین آورده و وظایفی خارج از ظرفیت به آن ها داده ایم.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر این که باید آسیب شناسی عملی نسبت به این موضوع داشته باشیم، خاطرنشان کرد: آمار در دنیایی که صاحب سبک است جایگاه ویژه ای داشته و میزان خطای آمار در دنیا کمتر از یک درصد است.

وی با بیان این که خطای آمار در کشور، بالا بوده و آمارها یکسان نیستند، تصریح کرد: چون سیستم مشخصی نداشته و شفاف سازی نمی کنیم، آمارهای صحیح خارج نمی شود.

حقیقی با بیان این که ۳ نوع آمار در دنیا بر علیه کشورها تولید می شود، گفت: نوع اول، موسساتی هستند که به عمد، دروغ می گویند و نوع دوم، به دلیل نداشتن اطلاعات صحیح، آمار نادرست ارائه می کنند.

وی با بیان این که نوع سوم، مراکز اطلاع رسانی آمار صحیح است، خاطرنشان کرد: برای مبارزه با نوع اول و دوم باید در آمار، صاحب سبک شویم.

استاندار زنجان با تاکید بر بازنگری در سیستم روابط عمومی ها اظهار داشت: در شورای اداری استان، مصوب می شود تا مسئولین روابط عمومی در جلسات مدیران دستگاه ها حضور داشته باشند. همچنین جلسه آتی شورای اداری استان با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی برگزار می شود.

حقیقی گفت: دستگاه ها باید عملکرد خود را به صورت اینفو در سایت اداره قرار دهند تا رسانه ها از آن              بهره برداری کنند.

در این جلسه تعدادی از مسئولین روابط عمومی دستگاه ها به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند که تعامل بین روابط عمومی و رسانه ها، توانمندسازی و آموزش مدیران و کارشناسان روابط عمومی، استفاده از ظرفیت و پتانسیل های استان، تاسیس خانه روابط عمومی ها، حرکت از مدیریت افکار عمومی به سمت خدمت به افکار عمومی، پیوست اطلاع رسانی برای هر پروژه، توجه به جایگاه سازمانی روابط عمومی ها، آسیب شناسی ارتباطات رسانه ای و توجه ویژه به روابط عمومی به لحاظ سختی کار از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.