رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان:

صداقت در اطلاع رسانی و پاسخگویی به افکار عمومی مهم ترین رسالت روابط عمومی است

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت برنامه محوری در پیگیری اقدامات، صداقت در اطلاع رسانی و پاسخگویی به افکار عمومی را مهم ترین رسالت روابط عمومی عنوان کرد .

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت برنامه محوری در پیگیری اقدامات، صداقت در اطلاع رسانی و پاسخگویی به افکار عمومی را مهم ترین رسالت روابط عمومی عنوان کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان علی رضا منتشلو صبح امروز در گردهمایی سالانه کارشناسان روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان که در سنندج برگزار شد، روابط عمومی را یکی از ارکان هر سازمان دانست و گفت: در آموزش و پرورش با داشتن مخاطبان گسترده، وظیفه حوزه اطلاع رسانی سنگین و نیاز به تلاش و جدیت بیشتر دارد.

وی در ادامه سخنان خود به معیارهای اخلاقی عملکرد روابط عمومی پرداخت و صحت اطلاعات، اطلاع رسانی به هنگام و به موقع، انتقال منصفانه اطلاعات از لحاظ نقاط قوت و ضعف، رعایت کرامت انسانی و منزلت مخاطبان و جامعه، اعتماد سازی، کاهش فاصله بین سازمان و آحاد جامعه، میان مسئولان و کارکنان در درون یک سازمان را از مهم ترین معیار های اخلاقی بر شمرد .

منتشلو افزود: بیان واقعیت، معرفی خوب سازمان، توجه به خواسته مخاطبان، مدیریت کردن برای فردا و رعایت اخلاق حرفه ای پنج اصل مهم و طلایی روابط عمومی در هر سازمانی است.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر پاسخگویی به افکار عمومی و صداقت در اطلاع رسانی، تحرک رسانه ای را لازمه کار امروز روابط عمومی عنوان کرد و گفت: یک کارشناس روابط عمومی باید با شناخت درست رسانه، در حوزه اطلاع رسانی و فضای مجازی تحرک لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به مخاطبان گسترده آموزش و پرورش از جمله جمعیت بالای دانش آموزان، جامعه فرهیخته معلمان و فرهنگیان و اولیای دانش آموزان و ارتباط عموم شهروندان با آموزش و پرورش، توجه به ذی نفعان را در اطلاع رسانی برنامه ها مهم دانست و تصریح کرد: یکی از وظایف ما در حوزه روابط عمومی، بر جسته سازی و اطلاع رسانی موفقیت و دستاوردهای دانش آموزان و معلمان خدوم در سطح جامعه است .

منتشلو لازمه موفقیت در کار را برنامه محوری دانست و با بیان اینکه این مهم در روابط عمومی آموزش و پرورش استان نهادینه شده است، گفت: همه وظیفه داریم در راستای تحقق راهبردهای ابلاغی وزارت و اطلاع رسانی برنامه های تحولی در استان و سطوح مختلف تلاش کنیم .

وی شاخص ترین وظیفه روابط عمومی آموزش و پرورش استان را اطلاع رسانی و اطلاع یابی عنوان کرد و با تاکید بر ارتباط با مخاطبان و اصحاب رسانه، گفت: رسانه ها نماینده افکار عمومی هستند و تعامل سازنده و همکاری با رسانه و خبرنگاران باید در دستور کار روابط عمومی استان قرار گیرد .

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان توجه به افکار عمومی عمومی را در موفقیت کار موثر دانست و گفت : روابط عمومی ادارات باید ضمن ارتقای دانش و توانمندی خود از امکانات و دانش روز در راستای وظایف شغلی استفاده کند .

وی از ارزیابی عملکرد و اقدامات حوزه روابط عمومی شهرستانها و مناطق بر اساس برنامه های عملیاتی خبر داد و گفت : به روال سال های گذشته فعالیت های روابط عمومی در دو بخش اطلاع رسانی و تغذیه بخش های پورتال شهرستانی در قالب تفاهم نامه برنامه های عملیاتی ارزیابی و نتایج آن اعلام می شود .

منتشلو از ارزیابی اقدامات روابط عمومی در قالب جشنواره شهید رجایی خبر داد و با بیان اینکه در بخش شاخص های اختصاصی ۹ شاخص برای ارزیابی فعالیت های روابط عمومی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: از بین این شاخص ها سه مورد مربوط به شهرستان ها و مناطق هست که برش استانی آنها صورت گرفته است.

وی از آغاز ارزیابی شاخص های ابلاغی از طریق سامانه نظارت و بازرسی خبر داد و گفت: باید در مهلت مقرر کارشناسان روابط عمومی از طریق سامانه نسبت به درج اطلاعات و پیوست مدارک اقدام کنند .

منتشلو با اشاره به تهیه و تدوین اخبار امید آفرین گفت: بخشی در پورتال اداره کل تحت عنوان خبر خوب به منظور اطلاع رسانی موفقیت های دانش آموزان و فرهنگیان اختصاص و شهرستان ها و مناطق نیز متناظر آن می توانند در سایت خود این بخش را فعال کنند.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تشکیل ستاد اسکان میهمانان فرهنگی در نوروز ۹۸ و همکاری روابط عمومی در اجرای این فرایند، خواستار همراهی کارشناسان روابط عمومی در راستای اطلاع رسانی برنامه‌های این بخش و انجام تبلیغات محیطی و فضا سازی به منظور راهنمایی میهمانان و ارایه خدمات بهینه شد .

وی بروز رسانی پورتال های شهرستانی و تغذیه روزانه بخش های مختلف آن را مهم دانست و گفت: علاوه بر اطلاع رسانی اخبار، مطالب مورد نیاز مراجعین و ارباب رجوع باید در سایت تغذیه و سایت ها جنبه تعاملی داشته باشند .

منتشلو مستند سازی اقدامات، برنامه ها و فعالیت های مختلف در قالب خبر ، تصویر و فیلم را یکی از فعالیت های حوزه اطلاع رسانی دانست و بر تهیه و تنظیم آرشیو مناسب و به روز و تغذیه گزارشات تصویری در بخش گالری سایت های ادارات تاکید کرد .

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در پایان از تلاش و زحمات شبانه روزی کارشناسان روابط عمومی و فعالان این حوزه تشکر کرد و هدف از برگزاری این نشست را هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون برنامه های حوزه اطلاع رسانی و هماهنگی در اجرای برنامه‌ها ذکر کرد .