استاندار خراسان شمالی:

فرمانداران مکلف به برگزاری دیدارهای مردمی در هفته هستند

استاندار خراسان شمالی گفت: فرمانداران مکلف به برگزاری ملاقات مردمی هستند.

استاندار خراسان شمالی گفت: فرمانداران مکلف به برگزاری ملاقات مردمی هستند.

به گزارش روابط عمومی نوین ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی اظهار کرد: از روزهای اول ورودم به استان از تمامی معاونان و مدیران کل ستادی استانداری خواستم برای انجام و اجرای سیاست‌های کار، بنده را همراهی کنند چراکه می‌دانم تفکر یک شخص به‌تنهایی کافی نیست و ایجاد پست‌های سازمانی و انتخاب افراد به‌عنوان مدیر، معاون و کارشناس باهدف همفکری و مشارکت برای انجام کارها است.

وی افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی به خوبی با ادبیات و مسیر کاری بنده آشنا شده‌اند و تلاش دارند نزدیک‌تر شوند اما این تفکر و پیام کاری هنوز به بخشداران به‌عنوان نماینده سیاسی دولت در بخش‌ها منتقل نشده است.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: نمی‌خواهم دفاع کنم که ادبیات کاری بنده درست یا غلط است اما تا زمانی که در استان هستم روش کار این است.

شجاعی تصریح کرد: بخشداران به‌طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند و بنابراین آموزش علمی و فنی آنان باید موردتوجه باشد و ارتباط آنان با ساختمان استانداری بیشتر شود.

وی گفت: انتخاب افراد به‌عنوان مدیر به معنای حس مالکیت آنان نیست بلکه آنان باید بااحساس مسئولیت بیشتر کارها را به خوبی مدیریت کنند و وظایف خود را به‌درستی انجام دهند.

شجاعی خطاب به معاونان و مدیران کل ستادی استانداری تأکید کرد: کار آیی شما به‌عنوان دستگاه حاکمیتی بیشتر باشد و در حوزه‌های مربوط در جلسات تخصصی مختلف صاحب‌نظر باشید.

وی تصریح کرد: با دستگاه‌های اجرایی بحث و دعوایی نداریم اما مباحث استان به مجموعه استانداری ارتباط دارد و باید محکم و منطبق بر دانش، تجربه و وظیفه خود کارها را پیش برد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری بداند در بحث آموزش تنها کارکنان استانداری جامعه هدف نیست و بلکه باید آموزش بخش‌های مختلف استان بررسی شود تا با برگزاری دوره‌های آموزشی لازم ضعف‌ها برطرف شود.

شجاعی خاطرنشان کرد: تابلوی ساختمان استانداری با دیگر دستگاه‌های اجرایی تفاوت دارد؛ قرار به انجام کارهای اجرایی نیست اما باید دیدگاه استانداری به‌عنوان دستگاه حاکمیتی در استان جاری شود چراکه درنهایت استانداری باید به دولت و مردم پاسخگو باشد.

شجاعی افزود: نگاهم به مدیران بیرونی بد نیست اما مدیران کل ستادی استانداری و حتی کارشناسان این مجموعه همیشه باید چند قدم جلوتر از دیگر دستگاه‌های اجرایی باشند و بنده از حضور محکم و مسلط آنان در جلسات مختلف لذت می‌برم.

وی تصریح کرد: با ورود قوی و ارائه نقطه نظرات محکم به حوزه‌های تخصصی مربوط به خود موجب شوید کارها از دفتر بنده و معاونان به سمت دفاتر مدیران کل ستادی و کارشناسان گسیل شود تا بافاصله گرفتن از کارهای جزئی و با آسودگی خیال به دنبال تأمین و جبران نداشته های استان در بخش‌های مختلف شویم.

شجاعی تأکید کرد: پس از برنامه‌ریزی برای استان، استانداری باید بامطالعه و تسلط بر امور، سرآمد باشد چراکه وظایف در استانداری تعیین و سپس بین چند دستگاه توزیع می‌شود.

وی اشاره داشت: در بحث پروژه‌های استان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بحث بودجه را به عهده دارد اما در مباحث فنی استانداری باید ورود کند و بادانش و استدلال و به‌دوراز اعمال‌نظر شخصی و بی‌دقتی، نظر کارشناسی بدهد.

وی گفت: در حوزه تخصصی خودشان مدیریتی خود و استانداری را حفظ کنید و عنوان و جایگاه شما تنها به سر در اتاق و نامه‌ها نباشد، همچنین در حوزه‌های کاری خود با فرمانداران و مدیران استانی و شهرستانی ارتباط داشته باشید و جلسات لازم را برگزار کنید و برای اجرای مصوبات از مدیر مربوط پاسخ بخواهید.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: حس تسلط خود بر امور را به بنده و معاونانم انتقال دهید تا اگر در سفر شهرستانی حضور نداشتیم مشکلی در کارها به وجود نیاید.

شجاعی ادامه داد: حلقه واسطه میان ما و مدیران دستگاه‌های اجرایی باشید و برای تسری این تفکر در سطح استان موانع را اعلام کنید.

شجاعی تصریح کرد: معاونان و مدیران کل ستادی استانداری به بحث تفویض اختیار به زیرمجموعه خود توجه کنند تا مجموعه استانداری با سرعت بیشتر و کیفیت کار بالاتر انجام‌وظیفه کند.

وی تأکید کرد: انتظار دارم مدیران کل ستادی با تقسیم‌کار مناسب از بدنه اجرایی زیرمجموعه خود به خوبی بهره‌مند شود و حجم کارها تنها بر دوش عده‌ای محدود نباشد.

وی مطرح کرد: هر مشکل و اتفاقی در هر دستگاه اجرایی رخ دهد علاوه بر مدیر دستگاه اجرایی، مدیرکل ستادی استانداری مربوط نیز باید پاسخگو باشد.

شجاعی گفت: تفکر ما باید سازندگی باشد؛ بهترین پاسخ به تخریب‌ها، انجام کار درست و هوشمندانه است.

شجاعی بابیان اینکه در سال ۹۸ انتخابات را در پیش رو داریم، افزود: ما تنها مجری انتخابات هستیم و باید از رأی مردم صیانت کنیم بنابراین حق ورود به مباحث انتخاباتی را ندارید.

وی خطاب به مدیرکل حوزه استاندار دستور داد: ظرف یک هفته گزارشی از روند اجراشدن مصوبات جلسات استان ارائه شود.

شجاعی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اجرای مصوبات باید استانداری پاسخگو باشند.

شجاعی خطاب به مدیران کل ستادی استانداری خاطرنشان کرد: با مجموعه ستادی خود با مرکز در ارتباط باشید و تأکید دارم رفت‌وآمد شما به مرکز زمانی مؤثر است که منجر به اخذ امتیاز و اعتبار برای استان شود.

وی گفت: ارزیابی فرمانداران تنها مربوط به حوزه سیاسی نیست و باید به‌تمامی حوزه‌ها مانند اقتصادی و اجتماعی ورود داشته و پاسخگو باشند و همچنین فرمانداران مکلف به برگزاری ملاقات مردمی هستند.

شجاعی در پایان اشاره داشت: تلاش داریم تجهیزات بحران استان را ارتقا بخشیم.

حضور در صداوسیمای استان، ورود میدانی به تأمین نداشته های استان در بخش زیرساخت‌ها و امکانات روستایی به‌ویژه در حوزه راه، حضور در سفرهای شهرستانی با اطلاعات جامع و کامل، برنامه‌ریزی و ارائه برنامه سالانه برای تعیین اعتبار از دیگر تأکیدات دکتر شجاعی به معاونان و مدیران کل ستادی استانداری در این نشست بود.