پویایی رسانه موجب هم افزایی و همبستگی می شود

مدیرکل جدید روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز در اولین اقدام خود در دیداری نوروزی با مدیران مسئول خبرگزاری های؛ جمهوری اسلامی ایران(ایرانا)، ایسنا و نمایندگی روزنامه شهروند در استان البرز، پویایی رسانه را مهمترین عامل در هم افزایی و همبستگی اجتماعی خواند.

مدیرکل جدید روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز در اولین اقدام خود در دیداری نوروزی با مدیران مسئول خبرگزاری های؛ جمهوری اسلامی ایران(ایرانا)، ایسنا و نمایندگی روزنامه شهروند در استان البرز، پویایی رسانه را مهمترین عامل در هم افزایی و همبستگی اجتماعی خواند.

حسین رحمانیان در این دیدارها ضمن صحه گذاشتن بر امر اطلاع رسانی در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: همراهی و هم افزایی رسانه ها در انعکاس خدمات دولتمردان می تواند گامی بسیار مهم در راستای پاسخگویی به ذهن پرسشگر جامعه باشد.

وی افزود: امروز بیش از گذشته به جامعه ای امیدوار نیازمندیم تا بهروری را در تمام سطوح افزایش دهیم. بدون شک تحقق این مهم تنها در سایه حضور پویا و فعال رسانه ها می تواند به منصه ظهور و بروز برسد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم به منظور حمایت و تقویت فعالیت های حرفه ای فراهم شود، یادآور شد: با توجه به تکلیف قانونی این اداره کل به عنوان جانشین و دبیر شورای اطلاع رسانی و شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی به عنوان دو بال مهم اطلاع رسانی استان، برنامه های مختلفی در دستور کار قرار دارد تا ضمن برقراری هماهنگی لازم میان این دو شورای مهم و راهبردی در عرصه اطلاع رسانی گامی مهم در جهت تقویت بنیه حرفه ای فعالان این عرصه برداشته شود.

سپهر رسانه ای البرز رصد می شود
این مسئول خاطر نشان کرد: با تحقق اهداف و برنامه هایی که در این راستا مدنظر است گام بعدی رصد سپهر رسانه ای البرز است تا بر اساس مبانی حرفه ای بتوان رسانه های استان را رتبه بندی کرده و بر اساس شایستگی های موجود از ظرفیت های حرفه ای آنان بهره برد.

رحمانیان با اشاره به اینکه در حال حاضر تفاوتی میان رسانه های فعال و حرفه ای و رسانه های نیمه فعال و غیرحرفه ای وجود ندارد، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی رسانه های استان باید با همکاری خانه مطبوعات به عنوان تنها تشکل قانونی و صنفی رسانه ها ورود جدی و قوی نسبت به تحقق این مهم ایفا کند. در این راستا شورای اطلاع رسانی استان با نگاه ویژه استاندار و همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام می کند.

همراهی رسانه های البرز در بحران اخیر قابل تقدیر است
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تقدیر از رسانه های استان در انعکاس اخبار و اطلاعات مرتبط با بحران اخیر پرداخت و افزود: رسانه های استان سهم بزرگی در کنترل بحران اخیر داشته اند. این همراهی و همدلی قابل تحسین توانست استان البرز را از بحران پیش رو با سر بلندی خارج کرده و ضمن انعکاس تلاش های شبانه روزی مدیران دستگاه های اجرایی استان به مدیریت استاندار البرز زمینه ای را فراهم کند تا به کمک و همدردی با مردم استان های سیل زده بپردازیم.

وی یادآور شد: همراهی و همدلی مردم استان البرز در بحران اخیر باعث شد مرهم کوچکی بر دل مردم استان های سیل زده بوده و آنان را در این شرایط ناگوار تنها نگذاشته و به یاری آنان بشتابیم.مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم در سایه همدلی و همراهی با فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی استان چشم انداز روشنی در این حوزه ترسیم و بتوانیم با برنامه ریزی های مناسب به نحوی شایسته قدردان زحمات آنان باشیم.

گفتنی است سلسه دیدارهای مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل روابط عمومی استانداری با هدف آشنایی با اصحاب رسانه و تقدیر از زحمات و تلاش های آنان ادامه خواهد داشت.