جوروند:

خسارت ۱۱ میلیارد ریالی سیل به مراکز فرهنگی خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، گفت: حدود ۱۱ میلیارد ریال به پروژه ها و مراکز فرهنگی شهرهای درگیر سیل خوزستان خسارت وارد شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، گفت: حدود ۱۱ میلیارد ریال به پروژه ها و مراکز فرهنگی شهرهای درگیر سیل خوزستان خسارت وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی نوین ایران به نقل از شبستان ، «محمد جوروند»، امروز (چهارشنبه ۲۱ فروردین) در نشست هم اندیشی با مدیران مسئول رسانه ها، اظهار کرد: در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: ار جمله این اقدامات می توان به اعلام آمادگی حوزه های پشتیبانی وزارت، پرداخت ویژه یارانه مطبوعات به اهالی مطبوعات و رسانه استان و همچنین حمایت های ویژه در حوزه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از سوی ستاد عالی مساجد کشور اشاره کرد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با اشاره به تلاش هنرمندان خوزستانی در کمک‌ رسانی به سیل زدگان، اضافه کرد: ایستگاه های مختلفی توسط اهالی فرهنگ و هنر خوزستان در جهت جمع آوری کمک های مردمی در محل تالار آفتاب برپا شده است.

وی با اشاره به میزان خسارت وارد شده به مراکز تحت اختیار این اداره کل، عنوان کرد: در طول این مدت حدود ۱۱ میلیارد ریال به پروژه ها و مراکز فرهنگی در شهرستان های حمیدیه، شادگان، شوش و سایر شهرهای درگیر سیل خسارت وارد شده است.

جوروند، ادامه داد: هنرمندان خوزستانی در شهرهای درگیر سیل به اجرای تئاتر و برنامه های فرهنگی و هنری می پردازند و عواید حاصل از آن را به سیل زدگان اختصاص می دهند.

وی با بیان اینکه کاروان مهر هنرمندان خوزستانی به مناطق سیل زده اعزام شده اند، تصریح کرد: همچنین باشگاه های کتابخوانی و در کنار آن قصه گویی برای کودکان صورت گرفته و به ارائه خدمات فرهنگی و هنری می پردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، یادآور شد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان با بسیج کردن ۲۲۰ کانون با هماهنگی دبیرخانه کانون های مساجد استان در جهت کمک رسانی و امداد رسانی به عزیزان سیل زده اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند.