در کنار هر مدیر موفق،روابط عمومی توانمند قرار دارد

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در کنار هر مدیر موفق ،روابط عمومی توانمند قرار دارد،گفت: روابط عمومی در هر سازمانی یک عنصر اساسی است و ماموریت های مهمی را به عهده دارد.

یدالله موحد صبح امروز در جمع مدیر و کارشناسان روابط عمومی دادگستری شهر کرمان که در محل سالن شهید بهشتی برگزار گردید ضمن عرض تعزیت و تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام ،اظهار داشت:حضرت علی (ع) اسوه عدالت و مظهر رحمت و مهربانی بودند و امیداوریم خداوند متعال ما را از محبین اهل بیت عصمت و طهارت قرار بدهند،حب و محبتی که منجر به تبعیت بشود و ما بتوانیم با تبعیت از ائمه هدی (ع) راه رستگاری را بپیماییم.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان به کارکرد رسانه ها در جنگ نرم اشاره کرد و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)در جنگ نرم کارکرد رسانه ها و روابط عمومی ها وبه طور کلی هرکس که در حوزه رسانه و تبلیغات کار می کند. مهم،حساس است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان تصریح کرد:بنابراین اهمیت کار روابط عمومی بر کسی پوشیده نیست و هر روز بیشتر از گذشته در عصر ارتباطات، کار روابط عمومی ها پیچیده تر و سنگین تر شده است.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تصریح کرد: نکته مهم در حوزه روابط عمومی این است که دیگر با به کارگیری روش های مرسوم و متداول سنتی نمی توان به دست آورد های بزرگ رسید.

 مدیریت روابط عمومی ، جزء قوی ترین مدیریت های دادگستری کرمان است

موحد گفت:ایجاد تحول به صرف افزودن توسعه منابع انسانی و توسعه ساختمان و ابنیه فیزیکی و تجهیزات نیست بلکه تحول اساسی باید در حوزه کیفیت عملکرد منابع انسانی صورت پذیرد که ،مدیریت روابط عمومی دادگستری استان کرمان یکی از مدیران موفق در این حوزه بوده است.

روابط عمومی باید از ظرفیت و نبوغ افراد نخبه شاغل در سیستم قضائی استفاده کند

وی با اشاره به اینکه انتظار تحول و دستاورد متفاوت در روابط عمومی ،راهکار متفاوت نیز می طلبد،افزود:روابط عمومی می تواند با فعال کردن همه ظرفیت ها ،ایده ها و نظریات افراد نخبه را در سیستم قضائی به جامعه منتقل کند .

موحد خاطرنشان ساخت:تنها بخشی از وظیفه روابط عمومی انتقال مطالب عالی ترین مقامات دستگاه(رئیس کل و دادستان)است بلکه روابط عمومی باید از ظرفیت عظیم دستگاه قضایی از کارمند دادگستری گرفته تا قضات دادسرا ،قضات تجدید نظر و … مجموعه اندیشمند فرهیخته ی در دستگاه قضائی هستنداستفاده کند زیرا که هر کدام توانایی و شایستگی این را دارند تا یک اداره مهم را مدیریت و هدایت کنند و به پیش ببرند.

تشکیل هیات های اندیشه ورز در دادگستری ضرورت دارد

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر ضرورت تشکیل هیات های اندیشه ورز در دادگستری تاکید کرد و گفت:در قالب این هیات ها می توان از ظرفیت علمی و تجربی کارکنان قضائی و اداری باهوش و توانمند بهره جست و ارتباط آنها را با جامعه برقرار ساخت تا از نظرات و پیشنهادات آنها در جهت حل برخی مسائل و مشکلات از قبیل کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

وی بر ضرورت حضور افراد باهوش،خلاق و هنرمند در روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت:روابط عمومی پل و کانال ارتباطی بدنه جامعه و منابع انسانی دستگاه قضائی است

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تصریح کرد:امروزه تکنولوژی های جدید جایگزین روش های سنتی در اطلاع رسانی شده اند و می طلبد روابط عمومی ها نیز به این تکنولوژی ها مجهز شوند .

در کنار هر مدیر موفق ،روابط عمومی توانمند قرار دارد

نمایند عالی دستگاه قضائی در استان کرمان با تاکید بر اینکه امروزه مدیرانی موفق هستند که یک روابط عمومی توانمند در کنار آنها قرار دارد،گفت:انتظار می رود مدیران و کارشناسان روابط عمومی در جهت هرچه بهتر شدن ارتباط سیستم قضایی با جامعه خوب کار و تلاش نمایند و برای رسیدن به این هدف با برنامه حرکت کنید و از هر فرصتی استفاده کنید .

وی افزود:مردم تشنه اطلاعات و به دنبال کشف حقایق هستند و انتظار دارند به موقع،دقیق و با سرعت اطلاع رسانی شود تا آرامش به جامعه تزریق شود .

موحد یادآور شد: در مسائل جرم شناسی مطرح شده است که اگر در هنگام وقوع یک جرم تا یک زمان مناسب اطلاع رسانی بشود، اعلام مجازاتش تاثیرگذار خواهد بود و اگر زمان آن بگذرد قاعدتا نتها اثر مثبتی نخواهد

داشت بلکه اطلاع رسانی آن اثر منفی در جامعه خواهد گذاشت و بازخورد منفی خواهد داد.
وی در پایان از تمام تلاش های مدیر و کارشناسان روابط عمومی در بخش های مختلف که در جهت ارتقای عملکرد روابط عمومی دادگستری زحمت می کشند تشکر نمود.