پیام مدیر روابط عمومی کانون هموفیلی ایران به مناسبت روز بین المللی روابط عمومی

روابط عمومی کانون هموفیلی ایران فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت روز بین المللی روابط عمومی را به کارشناسان و فعالین حوزه روابط عمومی تهنیت گفت.

معصومه صادق‌زاده بروجنی، مدیر روابط عمومی کانون هموفیلی ایران، به مناسب فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت روز بین المللی روابط عمومی را به کارشناسان و فعالان حوزه روابط عمومی تهنیت گفت. پیام او به این شرح است:

«شایسته دیدیم به این مناسبت بین‌المللی معرفی کوتاهی از انجمن بین المللی روابط عمومی IPRA و بخشی از پیام خانم سوتلانا استاوروا، رئیس این انجمن بین المللی را انتشار دهیم. ابراز امیدواری می‌نماییم که فعالان حوزه روابط عمومی و ارتباطات از دستاوردهای برشمرده توسط این شخصیت بین المللی در دوران پاندمی کرونا، جهت توسعه ارتباطات در شرایط پسا کرونا بهره‌مند شوند.

تاکید هوشمندانه این کارشناس ارزشمند حوزه روابط عمومی مبنی‌بر اینکه با کنترل بیماری کرونا به شرایط عادی بازنمی‌گردیم، بلکه ما به شرایط عادی جدید باز می‌گردیم که باید آن را بشناسیم، یک استرانژی هوشمندانه پیشنهادی برای کارشناسان روابط عمومی در سراسر جهان است.

انجمن بین‌‍المللی روابط عمومی، در سال ۱۹۵۵ تاسیس شد و پیشروترین شبکه جهانی برای متخصصان روابط عمومی در ظرفیت شخصی آنها است. IPRA قصد دارد تا ارتباطات قابل اعتماد و عمل متکی براخلاق روابط عمومی را پیش ببرد. این انجمن از طریق شبکه‌سازی، تدوین آیین‌نامه رفتار روابط عمومی و رهبری فکری این حرفه به انجام می‌رساند.

رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی سوتلانا استاوروا در پیامی به مناسبت این روز گفته است:

با یک احساس آرامش عالی، شاهد هستیم که کووید ۱۹ رقص جهانی مرگبار خود را کاهش می‌دهد ، کشورها در حال آماده شدن برای بازگشت به حالت عادی هستند. اما این شرایط عادی جدیدی است. یک امر جدید جدید برای ما ، برای مشتریان، صنعت و جوامع ما. این شرایط عادی جدید چیست؟‌ بیماری همه‌گیر کرونا سه درس مهم به ما داده است که باید برای ساختن شرایط جدید از آن استفاده کنیم.

کمک به یکدیگر، توسعه ارتباطات مجازی ، ایجاد ارتباط علیرغم وجود آشفتگی

سوتلانا استاوروا می‌افزاید : از پاندمی کرونا تا کنون یک سوم جمعیت جهان بیش از دو نیم میلیارد نفر تحت پوشش ارتباطات دیجیتال قرار گرفته‌اند. کرونا تجارت دیجیتالی را به سرعت برای اشخاص حقیقی و حقوقی توسعه داده است . از ۳۱ مارس ۲۰۱۹ تا کنون جلسات مجازی روزانه در سیستم عامل Google Meet از ۲ میلیارد دقیقه در روز فراتر رفته است.

این آمار معادل ۳۸۰۰ سال در مقایسه با دوران پیش از کروناست . این تجربه عظیم به ما فرصتی می دهد تا فن آوری های دیجیتالی را با قابلیت های اصلی روابط عمومی جمع کنیم و ارتباطات شخصی تر و معنادار تری را توسعه دهیم.

روابط عمومی کانون هموفیلی ایران در این مناسبت بین المللی ضمن دعوت از مدیر ارجمند روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاونت محترم درمان این دانشگاه برنامه تقدیر از کارکنان مرکز درمان جامع هموفیلی ایران که نقش مهمی را در راه مقابله با کرونا ایفا نموده اند را در دستور کار دارد. موجب افتخار این موسسه است که که با تقدیم مدال سپاس این موسسه به تلاشگران حوزه سلامت در مقابله با کرونا از روابط عمومی این دانشگاه نیز در این روز بین المللی تقدیر نماید.

لازم به ذکر است کانون هموفیلی ایران از جمله سازمان‌های مردم نهادی است که پرچمدار ثبت جان باختگان حوزه سلامت به عنوان شهدای سلامت بود که با پیوستن ۱۶۷ سازمان مردم نهاد دیگر به این در خواست، این مطالبه اجتماعی با حمایت دیگر اقشار جامعه محقق شد.