بیانیه انجمن روابط عمومی ایران، در محکومیت حادثه تروریستی ۱۷ خرداد ۹۶ تهران

انجمن روابط عمومی ایران با ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده شهدای این حادثه و ملت ایران و آرزوی شفای عاجل مصدومان ، این حرکت کور تروریستی را محکوم می نماید .

اللهم انا نشکوه الیک …. قله عددنا  و شده الفتن بنا  و تظاهر الزمان علینا….

 

استکبار  خونخوار  و  جریان  منحط  تکفیری  و گروهک های  طرد شده از  طرف  ملت  ، به دنبال  شکست های  پیاپی  در  عراق  و سوریه  و یمن  ، عصبانی  از  حماسه مردمی  انتخابات  ریاست جمهوری  و شوراهای  اسلامی در جمهوری  اسلامی   ایران ، و حضور  گسترده و کم نظیر  مردم  در بیست و هشتمین  سالگرد ارتحال امام  امت و  تجدید بیعت  با آرمان های  آن بزرگ  ،   به خیال  خام خود بر آن شدند  تا  صفت  امن ترین کشور  منطقه  ،  که سخت آزارشان می دهد را  از  ایران اسلامی  بزدایند  !

 

جربان منحط  و وابسته تکفیری  ،در  چنین استیصالی  ، عملیات  تروریستی  بزدلانه و فاقد هرگونه ارزش  نظامی  یا سیاسی  یا اقتصادی   را در مرقد مطهر  امام خمینی  (ره)  و مجلس  شورای  اسلامی  ،  به حساب  خام خود  انجام می دهد ، که در  کمتر  از  ۴ ساعت  با قدرت و   اقتدار  نیرو های  نظامی  و انتظامی  با هلاکت  تمام عوامل  تروریست  در  حالی  به پایان رسید  که حتی در   چند قدمی  محل بروز  حادثه ،حتی  نتوانست برای  دقایقی  فعالیت عادی  مجلس  شورای  اسلامی  را متوقف  کند .

 

 

به عنوان قدیمی  ترین نهاد مدنی  ارتباطی  ، رخت مسئولیت به قامت کشیده ایم  که   سرافرازان  اطلاعاتی  و امنیتی  مقتدر  کشور  را یاری  کنیم  و سپاسمان از ایزد باری   که توان قدر  دانی  از  جان برکفان همیشه بیدار   عطایمان کرد . منت خداوند را داریم  که منت جان برکفان امنیت و اقتدار  ایران اسلامی   کشیم و در  حد  وسع  و با بهره گیری  از   توان حرفه ای  ، بالشان گیریم و وبالشان برداریم ، تا به امید آن که استجابت ندبه (( این طالب بدم المقتول )) ، فرارسد  و حق  جویان  جهان  فوج ، فوج به سلک  آن سردار  در آیند  و شفاعتمان را از  ان مراد جویند .

 

انجمن روابط  عمومی  ایران  با ابراز  همدردی   و عرض  تسلیت  به خانواده   شهدای  این حادثه و ملت ایران  و آرزوی  شفای  عاجل مصدومان  ، این حرکت کور  تروریستی  را محکوم  می  نماید .

 

انجمن روابط  عمومی  ایران  با توجه به رسالت  حرفه ای   خود فعالیت رسانه ها  و سایت ها  و خبر گزاری  ها  ، بویژه  رسانه ملی   را  در  ۱۰ ساعت  اول  وقوع این  حادثه  بررسی  و   ضعف  حرفه ای  پوشش  درست خبری  را  مورد توجه قرار داد ه و توصیه می نماید :

 

  • به منظور اقناع و هدایت افکار  عمومی  به  بی  ارزش    و  احمقانه بودن  این حرکت کور  ، پوشش  تحلیلی  رویداد را مورد توجه قرار دهند  و بدانند تکرار بدون تحلیل رویداد ،اقناع  ایجاد نخواهد کرد .
  • کاش از  ابتدای  واقعه ، به منظور  جلوگیری از  ترویج شایعه  و ایجاد ترس  در  جامعه ، بلافاصله  یک مرجع خبری   توانمند  به مردم   معرفی  تا با مراجعه  به این مرجع ، صحت و عدم صحت هر  خبر  و گزارش  و عکس  و …. را  تشخیص  دهند .
  • در چنین رویدادی  ، اخبار  کنشی  از  مراجع  مورد اعتماد مردم ،  اهمیت فراوان داشته  و هدایت کننده افکار  عمومی   و خنثی  کننده  جریان سازی  های  کاذب  و ضد مردمی  است  .
  • اطلاعیه ها و خبر رسانی های  واکنشی ، و تکذیب  برخی  اخبار  منتشر شده در  شبکه های  اجتماعی  ، بدون آنکه  از  اطلاع درست  سخن  گفته شود   ، کاری  غیر  حرفه ای و غیر  مؤثر  و غالبا   تقویت  کننده  شایعات   است  ، این مهم  باید مورد توجه روابط  عمومی  ها ی  سازمان های   درگیر  رویداد  قرار  می گرفت .

 

 

انجمن روابط عمومی  ایران

میرزابابا مطهری  نژاد  – رئیس  انجمن

۱۷ خرداد ۱۳۹۶