استاندار اردبیل:

روابط عمومی های پل ارتباطی بین مردم و مسوولان باشند

استاندار اردبیل گفت: روابط عمومی دستگاه اجرایی با تکریم ارباب رجوع و احصا مشکلات آنان باید پل ارتباطی بین مسوولان و مردم باشند.

استاندار اردبیل گفت: روابط عمومی دستگاه اجرایی با تکریم ارباب رجوع و احصا مشکلات آنان باید پل ارتباطی بین مسوولان و مردم باشند.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از استانداری اردبیل، مهندس اکبر بهنام جو در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که به مناسبت هفته روابط عمومی در سالن شهید رجایی برگزار شد اظهار داشت: روابط عمومی های استان در راستای انعکاس اخبار صحیح و مستند جامعه را به سمت امید و نشاط سوق دهند و افراط و تفریط در اطلاع رسانی جامعه را به سمت قهقرایی سوق خواهد داد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی به عملکردها هویت می دهد افزود: کار هوشمندانه و حرفه ای زمانی عینیت پیدا می کند که بدون کم و کاست در اختیار مخاطب قرار گیرد.

مهندس بهنام جو ادامه داد: نگاه مدیران اجرایی با برگزاری جلسات متعدد باید نسبت به روابط عمومی ها تغییر کند و در راستای آشنایی آنها به حوزه روابط عمومی برنامه ریزی های لازم انجام گیرد.

رییس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اردبیل گفت: روابط عمومی ها علاوه بر رسالت خطیر اطلاع رسانی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان عمل می کنند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت ایفا می کنند افزود:بر این اساس جایگاه این قشر در ادارات باید مشخص شده و نقش روابط عمومی ها در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی تبیین شود.

وی از هیئت رییسه جدید شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اردبیل خواست درخواست روابط عمومی ها را احصا و نسبت به بررسی آن اقدام کنند.

در این جلسه مشاور استاندار و مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری اردبیل نیز گفت: روابط عمومی ها باید از حالت کلیشه ای خارج و به صورت حرفه ای جهت اعتلای عملکرد دستگاه های اجرایی عمل کنند.

فرزاد قلندری با بیان اینکه حمایت از عملکرد مسوولان روابط عمومی ها جزء اهداف ماست افزود: شاخص های ارزیابی عملکرد روابط عمومی های دستگاه های اجرایی در دست تدوین است که ان شاالله با همکاری هیات رییسه جدید شورا، عملکرد روابط عمومی ها در سال جاری ارزیابی و سال آینده دستگاه های درحوزه روابط عمومی برتر معرفی و تجلیل می شوند.

مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری اظهار داشت:بازدید دوره ای از روابط عمومی دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های سال جاری است تا از نزدیک نسبت به فعالیت آنها آشنایی پیدا کرده و نسبت به مسایل و مشکلاتشان پرداخته شود.

قلندری حرفه روابط عمومی و اطلاع رسانی را هنر برشمرد و گفت: بی جهت نیست که روابط عمومی را هنر هشتم نام نهاده اند و ما نیز باید به این مهم تاکید داشته باشیم .

گفتنی است در این جلسه سعید نوریان به نمایندگی از هیئت رییسه سابق و غلامحسین غاربی به نمایندگی از هیئت رییسه جدید شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اردبیل مطالبی را ارایه نمودند و همچنین مدیران کل بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی(ره) هم گزارشی را از خدمات بیمه سلامت و هفته اکرام و اطعام نیازمندان گزارش دادند.

در پایان از روابط عمومی ادارات کل ورزش و جوانان، اموراقتصادی و دارایی و شرکت آب و فاضلاب روستایی که در سال ۹۶ توانسته بودند در سطح ملی برای سازمان خود موفقیت کسب کنند با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل به عمل آمد.