معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی:

روابط عمومی‌ها در توسعه سرمایه اجتماعی نقش بسزایی را ایفا می‌کنند

یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند در بهینه سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی در جامعه نقش بسزایی را ایفا کند روابط عمومی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند در بهینه سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی در جامعه نقش بسزایی را ایفا کند روابط عمومی است.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رادفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در همایش روز ارتباطات و روابط عمومی که با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد، افزود: مدیرانی که اعتقادی به نقش روابط عمومی و رسانه‌ها ندارند و حتی برای ارائه عملکرد خودشان به رسانه‌ها فرصتی نمی‌دهند، مورد مواخذه قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به موضوع ارتباطات و روابط عمومی‌ها در عصر کنونی افزود: علم ارتباطات و روابط عمومی، علم مدیریت چرخه اطلاعات است؛ روابط عمومی بین سازمان و مردم و افکار عمومی یک ارتباط دوسویه برقرار می‌کند.

معاون استاندار گفت: توسعه ارتباطات باعث شده که از کره زمین بعنوان یک دهکده تعبیر شود چرا که سرعت تبادل اطلاعات در آن به کسری از ثانیه رسیده است و اگر با این ثانیه‌ها همراه نباشیم یک فاصله‌ای را با دنیای ارتباطات و اطلاعات خواهیم داشت؛ برای پر کردن این فاصله است که در مجموعه دولت و دستگاهها، نهاد و جایگاهی بعنوان روابط عمومی تعریف شده است که کارکرد آن بسیار حائز اهمیت است.

رادفر در ادامه به دیگر نقش‌های روابط عمومی اشاره کرد و گفت: روابط عمومی‌ها ضمن اینکه عملکرد مدیران و دستگاه‌ها را منعکس و اطلاع رسانی می‌کنند، بازخورد این عملکرد را نیز به مدیران و سازمان انتقال می‌دهند تا مدیران با آگاهی از این موارد بتوانند روند‌ها و رویه‌های غلط را اصلاح و نقاط ضعف را از بین ببرند.

معاون استاندار به نقش روابط عمومی‌ها در توسعه سرمایه اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: یکی از نهاد‌هایی که می‌تواند در بهینه سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی و امیدآفرینی و القای امید در جامعه نقش بسزایی را ایفا کند روابط عمومی است.

رادفر نقش روابط عمومی‌ها در تاثیرگذاری بر افکار عمومی و تبلیغات و ارائه کار را نیز بسیار مهم و حائز اهمیت عنوان کرد.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر اطلاع رسانی خدمات و اقدامات دولت گفت: عده‌ای به بهانه دفاع از نظام، دولت را زیر سوال می‌برند، در حالی که باید بدانیم عملکرد دولت عملکرد نظام است؛ عده‌ای فکر می‌کنند با تضعیف دولت پیروز خواهند شد، اما سخت در اشتباهند و باید بدانند با تضعیف دولت در واقع ساختار نظام را متزلزل می‌کنند.

معاون سیاسی استاندار در پایان نسبت به پیگیری مطالبات و رفع مشکلات روابط عمومی‌ها در استان قول مساعد داد.