وزیر ارتباطات: یک میلیون نفر تلگرام را حذف کردند

نمایندگان مجلس بر این تاکید دارند که توسعه و استفاده زیاد از فیلتر شکن‌ها برای امنیت کشور خطرساز بوده و فضای اجتماعی را دچار مشکل کرده است.

۲۵ درصد کاربران به پیام رسان‌های داخلی اقبال نشان دادند؛
وزیر ارتباطات می گوید: نمایندگان مجلس تاکید دارند که توسعه و استفاده زیاد از فیلتر شکن ها برای امنیت کشور خطرساز است.

به گزارش پارسینه، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس با اشاره به موارد بررسی شده اظهار داشت: نمایندگان مجلس بر این تاکید دارند که توسعه و استفاده زیاد از فیلتر شکن‌ها برای امنیت کشور خطرساز بوده و فضای اجتماعی را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: این فیلتر شکن‌ها محتوای غیرمجاز وسیعی را دسترس کاربران قرار می‌دهد که در جلسه امروز راهکار‌های حل این مشکل بررسی و نتایجی نیز حاصل شد.

وزیر ارتباطات افزود: در این جلسه پیام رسان‌ها مشکلات و برنامه هایشان را ارائه و دستگاه‌های اجرایی نیز برای حل این مشکلات اعلام آمادگی کردند، همچنین مدیران پیام رسان‌ها با دغدغه مردم در این حوزه آشنایی بیشتری پیدا کردند.

آذری جهرمی اظهار داشت: بخشی از دغدغه نمایندگان مجلس این است که اگر انحصار پیام رسان‌های خارجی خوب نیست، انحصار داخلی هم مناسب نیست و باید فضای رقابتی در این حوزه ایجاد شود.

وی با اشاره به آمار استفاده از پیام رسان‌های داخلی اظهار داشت: تاکنون یک میلیون نفر تلگرام را حذف کردند و در مجموع ده و نیم میلیون مشترک نصب فعال پیام رسان‌های داخلی را به انجام رسانده اند و ۴۲ گیگابیت بر ثانیه ترافیک کاربران موجود در پیام رسان‌های داخلی است.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲۵ درصد کاربران به پیام رسان‌های داخلی اقبال نشان دادند و ۷۵ درصد هم از پیام رسان‌های دیگر استفاده می‌کنند.