معاون استاندار گیلان:

روابط عمومی‌ها با انعکاس مطلوب رویدادها می‌توانند نگاه‌ها را به دستگاه خود معطوف کنند

روابط عمومی‌ها با نقش آفرینی در تصمیم‌گیری‌ها و اقدام‌های موثر در انعکاس مطلوب رویدادها نگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی را به دستگاه خود معطوف کنند.

معاون استاندار گیلان گفت: روابط عمومی‌ها با نقش آفرینی در تصمیم‌گیری‌ها و اقدام‌های موثر در انعکاس مطلوب رویدادها نگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی را به دستگاه خود معطوف کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، علی اصغر جمشیدنژاد عصر امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان در سالن غدیر استانداری نقش و اثربخشی روابط عمومی دستگاه‌ها در جامعه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: روابط عمومی‌ها باید در گام نخست میزان تأثیرگذاری فعالیت‌های خود نسبت به نیازهای جامعه را ارزیابی کنند.

وی با بیان اینکه انعکاس اقدامات صورت‌گرفته از سوی دستگاه‌ها با میزان رضایتمندی مردم ارتباط مستقیم دارد اظهار داشت: در رصد فعالیت‌های خود باید ببینیم تا چه سطحی توانسته ایم به سوالات و ابهامات موجود در اذهان مخاطبان پاسخ دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان تبیین جایگاه روابط عمومی از سوی متولیان این بخش را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: مدیران دستگا‌ه‌های اجرایی باید به نقش و وظایف روابط عمومی‌ها اشراف کامل داشته باشند و مسئولان روابط عمومی ها باید با هنر، اندیشه‌ و اقداماتشان، توانایی مجموعه‌ی خود را اثبات کنند.

وی اظهار داشت: بخش‌خصوصی به خوبی نقش روابط عمومی‌ در پیشبرد اهداف و تصمیم‌گیری ها را درک و براساس آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کند که باید این موضوع در دستگاه‌های اجرایی نیز اجرایی شود.

وی گفت: اگرچه تمام اقدامات روابط عمومی در تبلیغات خلاصه نمی شود اما می توان با بهره‌گیری از تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی ضمن اطلاع رسانی به مردم به آنان پاسخگو بود.

جمشیدنژاد افزود: از طریق ابزارها و تکنولوژی‌های مدرن موجود می‌توان به نیازهای جامعه دسترسی و براساس آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی آموزش نیروهای روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها برای آموزش و ارتقاء سطح کیفی روابط عمومی‌ها براساس نیازسنجی از دستگا‌ه‌ها بهره می گیریم.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه در بسیاری از موضوعات مخاطبان اطلاع دقیقی از مسائل و خدمات در حال اجرا از سوی دستگا‌ه‌ها ندارند گفت: نوع اطلاع‌رسانی به سطوح مختلف جامعه باید متناسب با هربخشی انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها حیطه‌ی وظایف خود را محدود به درج یک خبر تلقی نکنند بلکه می توانند با ارائه پیشنهادات سازنده به مدیران، علاوه بر تصمیم‌سازی در سطح کلان، تمامی نگاه‌ها در سطح ملی و بین‌المللی را به دستگاه خود معطوف کنند.

جمشیدنژاد خاطرنشان کرد: با اقدام‌های عملی از سوی روابط عمومی‌ها به عنوان قلب تپنده هر سازمان می توان باعث امید را در جامعه افزایش داد و گام‌های اساسی در مسیر رفع دغدغه‌های مردم برداشت.

مدیرکل روابط عمومی و تشریفات استانداری گیلان برگزاری این نشست را گام مثبتی در مسیر هم افزایی فعالیت‌های روابط عمومی‌ها عنوان کرد و گفت: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی شهرستانی در جهت بهبود سطح کیفی اطلاع رسانی نسبت به معرفی رابطین روابط‌عمومی‌ها اقدام شده است.

مرتضی عاطفی افزود: در دوره جدید شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان با استفاده از ابزارهای مختلف تلاش می کنیم تا شاهد ارتقاء سطح کیفی روابط‌عمومی‌ها باشیم.

در این نشست برخی از مدیران روابط عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.