مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس:

حیات روابط عمومی‌ها در به روز بودن است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به ذکر نکاتی در خصوص نقش روابط عمومی‌ها پرداخت و افزود: بقا همه روابط عمومی‌ها امروزه به لحاظ شکلی و مفهومی و حیاتشان این است که به اقتضا زمانه سریعا حرکت کنند و به روز شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به ذکر نکاتی در خصوص نقش روابط عمومی‌ها پرداخت و افزود: بقا همه روابط عمومی‌ها امروزه به لحاظ شکلی و مفهومی و حیاتشان این است که به اقتضا زمانه سریعا حرکت کنند و به روز شوند.

به گزارش جامعه روابط عمومی، اعضای انجمن روابط عمومی های استان فارس در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بر عزم جدی خود برای حمایت از حوزه فرهنگی و هنری تاکید کردند و از دست اندکاران برپایی هفته روابط عمومی با اهداء لوح، تقدیر بعمل آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این نشست صمیمی با بیان اینکه خود را همکار روابط عمومی های استان می داند، گفت: خرسندم که در دوره ای که در حوزه روابط عمومی استانداری فارس خدمت می کردم خیلی بهتر از گذشته متوجه فعالیت های دقیق روابط عمومی و جایگاه آن به طور ملموس پی بردم.

وی جایگاه روابط عمومی را ارزشمند دانست و افزود: امیدوارم با کمک همکارانم در حوزه روابط عمومی ها فعالیت به سمت هم افزایی پیش برود و ارتباط با انجمن روابط عمومی ها حفظ شود تا به عنوان یکی از انجمن های فرهنگی، هنری فارس به یاری فرهنگ و ارشاد اسلامی بیاید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به ذکر نکاتی در خصوص نقش روابط عمومی ها پرداخت و افزود: بقا همه روابط عمومی ها امروزه به لحاظ شکلی و مفهومی و حیاتشان این است که به اقتضا زمانه سریعا حرکت کنند و به روز شوند.

وی افزود: اگر روابط عمومی ها توانستند در زمینه اتفاقات زمانه خود در حوزه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و سازمان و مدیر آن مجموعه را به مسایل آگاه کنند و اخباری که تولید می شود را بگونه مقایسه ای منتشر نمایند، آن روابط عمومی موفق می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به فضای مجازی عنوان کرد: به شدت عرصه رسانه های دیگر را محدود کرده و سایت ها و پایگاه های خبری به زودی جایگزین تمام رسانه های مکتوب خواهند شد.

وی سرعت پیشرفت در حوزه ارتباطات را مورد اشاره قرار داد و افزود: زمان و مجال بدین خاطر از رسانه های مکتوب گرفته شده و همه اخبار و اطلاعات پیش از انتشار در مطبوعات دیده و شنیده شده است، بنابر این روابط عمومی ها باید در تهیه و ارسال اخبار به ویژه برای رسانه های مکتوب که مورد توجه و اهمیت است به شکلی بازتاب نیابد که فقط تیتر یک باشد، بلکه به نحوی باشد که مخاطب را اقناع کند.

صابر سهرابی در ادامه افزود: فارس، استانی با ظرفیت و پتانسیل وسیع در همه حوزه ها است و این موضوع، لزوم هوشیاری و تلاش مدیران روابط عمومی ها و رسانه های استان را می طلبد که در زمینه معرفی این ظرفیت ها در رشد و بالندگی استان هرچه بیشتر کمک کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از دست اندکاران برپایی هفته روابط عمومی با اهداء لوح، تقدیر بعمل آورد و افزود: مردم در مواجهه با رسانه ها به گونه ای اخبار را مقایسه می کنند که برای نمونه بدانند که فلان اداره در سال گذشته چه فعالیتی انجام داده، چون دیدگاه و افکار اقشار جامعه در زمان کنونی آگاه است و دسترسی به اطلاعات بسهولت انجام پذیر شده است.

مسئول انجمن روابط عمومی فارس نیز اظهار داشت: دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری چهارمین نشست روابط عمومی و رسانه، تقدیر از ساره جوانمردی بانوی ورزشکار فارسی، بازدید از مرکز اسناد ملی و خوانش کتاب “روابط عمومی چیست”، برگزاری میزگرد تخصصی روابط عمومی و دیدار با مقامات استانی از مهمترین برنامه های ششمین هفته روابط عمومی استان فارس بود.

این نشست با حضور مسئولان روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی فارس و رئیس انجمن روابط عمومی های استان، بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل کتابخانه های عمومی، دانشکده پزشکی، مرکز اسناد و کتابخانه ملی، شرکت برق منطقه ای فارس، شرکت توزیع نیروی برق شیراز، مدیر کانون تبلیغاتی اسپرک و آوا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، برگزار شد.