مدیرکل حوزه استاندار فارس:

روابط عمومی ها باید در جهت تقویت اعتماد عمومی گام بردارند

مشاور و مدیرکل حوزه استاندار فارس با تاکید بر ضرورت توجه به روابط عمومی علمی در استان فارس گفت: روابط عمومی ها باید در جهت تقویت اعتماد عمومی و انجام مسئولیت های اجتماعی گام بردارند.

مشاور و مدیرکل حوزه استاندار فارس با تاکید بر ضرورت توجه به روابط عمومی علمی در استان فارس گفت: روابط عمومی ها باید در جهت تقویت اعتماد عمومی و انجام مسئولیت های اجتماعی گام بردارند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، غلامرضا مهرجو روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، روابط عمومی را ویترین و تابلو اصلی سازمان ها دانست که کار آن ها اهمیت ویژه ای دارد.
وی با بیان این که استانداری عالی ترین دستگاه اجرایی بوده و جامعه و رسانه ها نگاه خاصی به این نهاد دارند، اظهارکرد: روابط عمومی حد واسط افکار عمومی و سازمان به شمار می رود و تاثیر بسیار زیادی در شکل دهی به افکار عمومی دارد.
مدیرکل حوزه استاندار فارس یکی از اولویت های روابط عمومی را فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی عنوان کرد و گفت: براساس پژوهش های صودت گرفته ۶۵ درصد مردم اخبار و اطلاعات خود را از شبکه های اجتماعی دریافت می کنند که باید برای این شبکه ها برنامه ریزی کرد.
مهرجو افزود: روابط عمومی باید با برنامه ریزی علمی و کارشناسانه تلاش کند اخبار مجموعه دولت و استانداری را از مجاری مختلف به جامعه منتقل کند تا جلوی عوام فریبی و شایعات گرفته شود.
وی وظیفه روابط عمومی را تقویت اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی دانست و تاکید کرد: اخبار روابط عمومی باید متقن و دقیق باشد تا اعتماد مردم را جلب کرده و در شرایط بحرانی به عنوان مرجعی معتبر مورد مراجعه افکار عمومی قرار گیرد.
مدیرکل حوزه استاندار فارس با تاکید بر این که اعتماد عمومی به هیچ وجه نباید خدشه دار شود، گفت: روابط عمومی باید تلاش کند اعتماد عمومی به مسئولین و نظام افزایش پیدا کند.
مهرجو تصریح کرد: کارکنان روابط عمومی باید با شرکت در دوره های آموزشی متناسب، به مهارت ها و علوم روز مجهز باشند تا بتوانند به بهترین شکل رسالت خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: نیازمند روابط عمومی علمی و متناسب با شرایط روز هستیم تا حضوری پررنگ در افکار عمومی داشته باشیم و بتوانیم به توسعه فارس متناسب با ظرفیت هایش کمک کنیم.
سجاد خسروانیان مشاور رسانه ای استاندار فارس نیز در این جلسه با بیان این که مردم ۶۵ درصد از اطلاعات خود را از شبکه های اجتماعی دریافت می کنند، افزود: باید رویکرد علمی در روابط عمومی مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف خود در این حوزه دست پیدا کنیم.
همچنین صابر سهرابی مدیرکل سابق روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس نیز با تاکید بر این که فعالیت در روابط عمومی جز با عشق و علاقه مقدور نخواهد بود، روابط عمومی را قلب سازمان دانست که اگر خوب به وظایف خود عمل کند موجب سربلندی سازمان خواهد شد.
اباذر ظهرابی سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس نیز در این جلسه ایجاد روابط عمومی استراتژی محور را هدف خود اعلام کرد و اظهار داشت: روابط عمومی دانشی است که به وسیله آن سازمان ها آگاهانه به دنبال انجام مسئولیت های اجتماعی هستند تا مخاطبان را جذب و از پشتیبانی آن ها بهره مند شوند.
وی با اشاره به این که روابط عمومی دستگاه تحلیل گر هر سازمان محسوب می شود، ادامه داد: روابط عمومی مهندس ایجاد ارتباط رضایت مندانه است و به عنوان یک وکیل مدافع از منافع و حریم سازمان در برابر تحریف ها و تهدیدها دفاع می کند.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس با بیان این که روابط عمومی باید مشاوره های دقیق و ظریفی به مدیران سازمان بدهد، افزود: روابط عمومی یک دستگاه جریان شناس و جریان ساز عدالت محور است.
وی حرکت به سمت افزایش سواد رسانه ای در جامعه به عنوان یک مهارت ضروری، ایجاد تقویم رسانه ای و تشکیل شوراهای مختلف را از جمله برنامه های خود در روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس اعلام کرد و گفت: باید تلاش کنیم استانداری فارس به سمت ارتباط گسترده با اقشار و حوزه های مختلف اجتماعی حرکت کند.
در این مراسم که سجاد خسروانیان مشاور استاندار فارس نیز حضور داشت از زحمات و تلاش های صابر سهرابی تشکر و اباذر ظهرابی به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس معرفی شد.