ثبت وقف مشارکتی توسط کارکنان روابط عمومی سازمان اوقاف

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف به تشریح جزئیات موقوفه‌ای که توسط کارکنان اداره کل روابط عمومی این سازمان در قالب وقف مشارکتی ایجاد شده است، پرداخت.

معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف به تشریح جزئیات موقوفه‌ای که توسط کارکنان اداره کل روابط عمومی این سازمان در قالب وقف مشارکتی ایجاد شده است، پرداخت.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سعید شفیعی؛ معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه مهمترین مزیت «وقف مشارکتی» را گسترش فرهنگ وقف به تمامی سطوح درآمدی جامعه دانست و درباره وقف یک دستگاه ضبط‌کننده صدا توسط کارکنان این اداره کل در قالب وقف مشارکتی اظهار کرد: وقف مشارکتی می‌تواند نقش مؤثری در تقویت این سنت حسنه در جامعه داشته باشد؛ بر همین اساس کارکنان اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف با خرید ضبط‌‌کننده صدا موقوفه‌ای را برای تسهیل در فعالیت‌های خود ایجاد کردند.

وی با اشاره به تاکیدات نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف مبنی بر واقف بودن کارکنان سازمان گفت: در گذشته هم موقوفاتی به‌صورت مشارکتی و جمعی از قبیل مودم و تجهیزات مورد نیاز این اداره کل ایجاد شده بود.

معاون روابط عمومی سازمان اوقاف آشنایی و لمس کارکنان سازمان اوقاف با برکات و آثار وقف در جامعه را یکی از مزیت‌های ایجاد چنین موقوفاتی در سازمان دانست و تصریح کرد: با ایجاد چنین موقوفاتی توسط کارکنان، آن‌ها به‌دلیل اینکه واقف هستند، اعتقاد بیشتری به فعالیت‌هایشان پیدا می‌کنند‎.

شفیعی با بیان اینکه با ایجاد موقوفات توسط کارکنان در سازمان اوقاف، آن‌ها با فرآیند اداری وقف کردن آشنا می‌شوند، تاکید کرد: با چنین فعالیت‌هایی به‌صورت جمعی، نشان خواهیم داد که هر شخص می‌تواند در توسعه و ترویج فرهنگ وقف در جامعه سهیم باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم همانند چنین موقوفاتی که در اداره کل روابط عمومی سازمان اوقاف ایجاد شد، در دیگر بخش‌های سازمان هم ایجاد شود تا تمامی کارکنان برکات سنت حسنه وقف را بیش از پیش حس کنند.