معرفی مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان تهران

در مراسمی با حضور استاندار تهران، مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان درپنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی معرفی شدند.

در مراسمی با حضور استاندار تهران، مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان درپنجمین جشنواره ستارگان روابط عمومی معرفی شدند.

استاندار تهران در این مراسم دقت،سرعت و اقناع افکار عمومی را ویژگی روابط عمومی‌های نوین برشمرد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران،جمعی از مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان و شماری از استادان و فعالان این عرصه در سالن همایش‌های شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. استاندار تهران گفت: در سازمان‌هایی که خلاقیت و نوآوری یکی از مؤلفه‌های مهم و درخور توجه محسوب می‌شود به گذشته‌ها رضایت نمی‌دهد و همواره با بهره گیری از خلاقیت ونوآوری،تغییر در نگرش و رفتار را سرلوحه برنامه‌هایشان می‌دانند.

محمدحسین مقیمی از ۳ عنصر دقت،سرعت و اقناع افکار عمومی به عنوان ویژگی‌های روابط عمومی‌های نوین یاد کرد و ادامه داد:اگر قائل به جایگاه علمی برای روابط عمومی هستیم،باید خود را به استفاده از شیوه‌های نوین اطلاع رسانی و به لحظه ملزم بدانیم.

وی با ذکر این که اساساً با تغییرات در فنآوری‌های اطلاع رسانی،ذائقه مخاطبین و مردم هم تغییر یافته است،گفت:رشد فنآوری‌ها بویژه در عرصه ارتباطات باعث شده است که هر روز باحجم عظیمی از مفاهیم علمی در رسته‌های مختلف مواجه شویم که روابط عمومی هم از این امر مستثنی نیست.

او اشراف همه جانبه و آگاهی از سلیقه‌های متفاوت مخاطبان را ۲ ویژگی اساسی برای روابط عمومی‌های موفق دانست و تاکید کرد:امروز انتشار شایعه و یا خبرکذب می‌تواند جامعه را ملتهب کند و ورود به موقع و به هنگام روابط عمومی و شکل دادن افکار عمومی در مسیری درست، می‌تواند اثرگذار باشد.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان تهران،روابط عمومی را دارای ۲ جنبه علمی و مدیریتی دانست و افزود:زمانی که روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی بتوانند به واسطه عملکرد خود از نگرانی مردم بکاهند، توانسته‌اند جنبه مدیریتی روابط عمومی را محقق کنند.

مقیمی استفاده از ابزار و شیوه‌های اطلاع رسانی روزآمد در روابط عمومی‌های دستگاه‌های دولتی را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد:دستگاه‌های اجرایی اگر بخواهند با شیوه‌های سنتی اقدامات خود را اطلاع رسانی کنند، شکست خواهند خورد.در پایان این جشنواره از مدیران روابط عمومی فرمانداری‌های استان تهران با اهدای لوح تقدیر توسط استاندار تهران، تجلیل شد.‏