معجزه رسانه ای در استان/ سرعت عمل روابط عمومی استانداری به ۴۷ ثانیه رسید!

بیرجندرسا- روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در اقدامی بی نظیر، سرعت عمل خود را به رخ دیگر رسانه های استان کشاند.

چندی پیش و در تاریخ ۶ خردادماه ۹۷ بود، که نشست هم‌اندیشی خبرنگاران فعال حوزه دولت با مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی برگزار شد، که در آن اکثر خبرنگاران از عدم برگزاری نشست های صمیمی استاندار با مدیران رسانه ها گلایه مند بودند.

در آن جلسه مقرر گشت تا در اولین فرصت نسبت به برگزاری چنین جلسه ای اقدام گردد، که تاکنون عملی نشده است.

اما پس از ۲۰ روز روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی در اقدامی قابل توجه کلیه رسانه ها را به نوعی غافل گیر کرد، و در کمتر از ۵۰ ثانیه، سرعت عمل خود را به رخ دیگر رسانه های استان کشاند.

ساعت ۹:۱۴:۰۷ امروز صبح طی فکسی از طرف روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، دعوت نامه به سایر رسانه ها با مضمون زیر ارسال شد.

«احتراما ضمن آرزوی توفیقات روز افزون و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، بدین وسیله از حضرتعالی دعوت می گردد در جلسه نشست صمیمی استاندار محترم با مدیران مسئول رسانه ها و مطبوعات استان، شرکت فرمایید.»

 

بلافاصله پس از ارسال این نامه، نامه ی دیگری در ساعت ۹:۱۴:۵۴ ارسال می گردد که نشست استاندار با مدیران رسانه ها را لغو و به زمان دیگری موکول می کند.

در متن این نامه آمده است:

احتراما ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، پیرو دعوتنامه شماره ۱۸۷۳۳/۱۳/۳۵ مورخ ۲۴/۳/۹۷ به استحضار می رساند جلسه نشست صمیمی استاندار محترم با مدیران مسئول رسانه ها و مطبوعات استان به دلیل ضرورت حضور معاونین محترم استاندار در جلسه مذکور، فعلا لغو و زمان برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

زمان ارسال دو نامه تنها ۴۷ ثانیه طول می کشد، که قابل تأمل بوده و این سوال را در ذهن به وجود می آورد، که چگونه یک تصمیم در عرض ۴۷ ثانیه تغییر پیدا می کند.

باید به این نکته نیز توجه شود که تاریخ نامه اول ۲۴ خردادماه(پنج شنبه)، و تاریخ نامه دوم نیز ۲۶ خردادماه(شنبه) ثبت شده، و این نشان از این دارد که مدیران استانداری در روز تعطیل هم فعال می باشند! که البته جای شکر دارد، و باید از این همه فعالیت صورت گرفته تشکر و قدردانی کرد!

نکته ی دیگری که لازم است یادآور شویم این است که، اگر قرار بر ارسال نامه لغو نشست استاندار بود، به چه دلیل نامه ی ابتدایی ارسال می گردد؟ و اصلا چرا زمانی که هیچ رسانه ای از چنین نشستی اطلاع ندارد، دو نامه در یک زمان ارسال می شود؟

آنچه برداشت می شود، این است که شاید کارمندان استانداری در روز پنج شنبه به دلیل عجله داشتن در ترک محل کار و رفتن به خانه هایشان، ارسال خبر را به فراموشی می سپارند، و شنبه نیز به دلیل تعطیل بودن از ارسال نامه دوم امتناع می کنند، لذا اینگونه می شود که هر دو نامه در فاصله زمانی ۴۷ ثانیه ای به تمامی رسانه ها ارسال می گردد.

با این وجود باید گفت، روابط عمومی استانداری به نوعی به قولی که در تاریخ ۶ خردادماه داده بود، عمل کرد، اما به گونه ای بسیار حرفه ای از زیر آن شانه خالی کرد! تا در آینده بتواند بگوید ” می خواستیم این کار را انجام بدهیم، ولی نشد! ”

شاید یکی دیگر از علل چنین تصمیمی، نبود مشاور رسانه ای استاندار باشد، که خبرنگاران استان در پایان سال ۹۶ پیشنهاد آن را به استاندار داده بودند و وی نیز از آن استقبال کرده بود، اما متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در این خصوص نیز صورت نگرفته است.

امیدواریم تا اولین نشست بین استاندار و مدیر رسانه ها به زودی و قبل از روز خبرنگار برگزار گردد، زیرا این نشست ها باعث می شود، تا مشکلات استان از دید سایر رسانه ها مطرح و راه حل های مناسبی نیز ارائه گردد.

اعتلا و پیشرفت استان خراسان جنوبی خواسته تمامی مردم می باشد، که امید است با همدلی و مشارکت بین مسئولان و رسانه ها این خواسته محقق گردد.

انتهای پیام/