نقش موثر روابط عمومی‌ها در انسجام فعالیت‌ها و برنامه‌های دولت

وزیر نیرو با تاکید بر نقش موثر روابط عمومی‌ها در انسجام بخشی میان وزارتخانه‌ها، گفت: بایستی در بدنه روابط عمومی‌های دولت انسجام و برنامه لازم برای مواجهه با چالش‌های پیش رو وجود داشته باشد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، رضا اردکانیان در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی که با حضور جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به میزبانی وزارت نیرو برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های هویتی دولت در سازوکارهای میان بخشی آن تعریف می‌شود، عنوان کرد: اگر رفتارهای دولت در رده میان بخشی همچون وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به ویژه در روابط عمومی‌ها به خوبی تعریف شود طبیعتا هویتی یکپارچه به نام دولت نیز به درستی در نزد مردم ابراز می‌شود.

وی نقش موثر روابط عمومی‌ها در انسجام بخشی میان وزارتخانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: به هم پیوستگی فعالیت‌ها در شرایطی معنادار خواهد بود که رفتارهای جزیره‌ای در بدنه دولت کاهش یابد و این پیوستگی در شیوه و اجرای خود به صورت مناسب به مردم منتقل شود.

اردکانیان ادامه داد: بایستی وظایف میان‌بخش‌ها و ارتباط کاری آن‌ها با یکدیگر مشخص شود؛ در این صورت می‌توان همکاری معناداری را در رابطه کاری میان بدنه دولت و دستگاه‌ها تعریف کرد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این روزها بسیار حیاتی است که فعالیت‌های اجرایی دولت علاوه بر پیوستگی و انسجام در درون ساختار، انعکاس مناسبی هم به مردم داشته باشد. همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با هیئت دولت نیز بر لزوم ارتباط بی واسطه و رودر روی مسئولان با مردم تاکید داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه امسال سال ویژه‌ای برای وزارت نیرو در بخش آب و برق بوده است، تصریح کرد: در بازه زمانی فعلی علاوه بر کاهش ۸۵ درصدی بارش‌ها در برخی استان‌ها و همچنین افت ۵۰ درصدی ظرفیت تولید نیروگاه‌های برق‌آبی، با استمرار گرما در اقصی نقاط کشور به ویژه در فلات مرکزی روزهای پر چالشی در تامین آب و برق مردم داشته‌ایم.

اردکانیان بر لزوم اصلاح رفتارهای مصرفی در کشور تاکید کرد و گفت: امکانات و زیرساخت‌های کشور پاسخگوی شرایط موجود نیست و این رفتارهای ناصحیح در مصرف طبیعتا ما را به سمت تامین‌ منابع جدید هدایت خواهد کرد. بنابراین فعالیت برای افکار عمومی در جهت اصلاح مصرف می‌تواند یکی از اولویت‌های مهم روابط عمومی‌ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه بخشی نگری در دستگاه‌های اجرایی و به ویژه در روابط عمومی‌ها مسئله واحد آب را به چند تکه تقسیم کرده است، اضافه کرد: اگر هر دستگاه اجرایی تنها در پی حل مسائل و مشکلات خود باشد مسلما خروجی حاصل این کار، راهی جز عدم موفقیت کل مجموعه در پی نخواهد داشت.

وزیر نیرو در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت نظام‌ند و با برنامه بسیار تعیین کننده است و بایستی در بدنه روابط عمومی‌های دولت انجسام و برنامه لازم برای مواجه با چالش‌های پیش رو وجود داشته باشد.