نشست مدیران روابط عمومی منطقه ۹ کشور برگزار شد

نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری منطقه 9 کشور به میزبانی پارک علم و فناوری خراسان و با حضور عبداللهی نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی ؛ در ابتدای این نشست علم الهدایی، رییس پارک علم و فناوری خراسان با تاکید بر نقش ویژه روابط عمومی در برقراری ارتباط موثر و پویا گفت: تمدن و تعالی انسان مرهون روابط عمومی است و روابط عمومی‌ها باید پیشانی و پیشران سازمان‌ها و تسهیل کننده ارتباطات باشند.

وی نقش روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری را در معرفی دستاوردهای علمی و فناوری کشور بسیار حائز اهمیت دانست.

علیرضا عبداللهی نژاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان کشور به مقوله روابط عمومی، نگاه سلسله مراتبی و حاشیه‌ای نسبت به روابط عمومی را به عنوان یک معضل اساسی برشمرد.

وی گفت: چون نگاه ما مبتنی بر کارکرد نقش روابط عمومی نبوده است، نتوانسته‌ایم به درستی دستاوردهای علمی کشور را منعکس کنیم.

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از راه اندازی شورای عالی اطلاع رسانی وزارت علوم خبر داد و گفت: زمان انتشار اخبار کلیشه ای ژورنالیستی به پایان رسیده است و اکنون انعکاس دستاوردهای پارک های علم و فناوری، مراکز رشد دانشگاهها و مراکز پژوهشی در اولویت است.

نعمتی، رییس حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست علاوه بر معرفی جایگاه و دستاوردهای پارک علم و فناوری خراسان در سطح کشور به اهمیت تقویت ارتباط بین پارک های علم و فناوری و دانشگاهها تاکید و آمادگی پارک را برای معرفی پارک و مراکز رشد در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی جهت آشنایی بیشتر دانشجویان و نیز میزبانی از آنان از سراسر کشور اعلام کرد.

برگزاری کارگاه تخصصی تهیه و تنظیم خبر توسط عبداللهی نژاد، بازدید از شرکت‌های دانش بنیان کاوش صنعت توس و اکسیر رایانه صبا مستقر در پارک خراسان و بحث و تبادل نظر درباره روابط عمومی و زوایای مختلف آن از دیگر برنامه‌های این نشست بود.