خبرنگار ایرنا روابط عمومی برتر ورزش همدان شد

میثم ناصرنژاد خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان روابط عمومی برتر هیات‌های ورزشی استان همدان معرفی شد.

میثم ناصرنژاد خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان روابط عمومی برتر هیات‌های ورزشی استان همدان معرفی شد.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از ایرنا، گردهمایی مسئولان روابط عمومی ادارات ورزش شهرستان‌ها و هیات‌های ورزشی استان همدان برگزار و ناصرنژاد مدیر روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی این استان، روابط عمومی برتر انتخاب شد.

همچنین در این ارزیابی محمد حسامی مدیر روابط عمومی هیات کشتی، محمدرضا بهرامی صفت مدیر روابط عمومی هیات نجات غریق و حامد صیفی مدیر روابط عمومی هیات تیراندازی همدان نیز روابط عمومی‌های عالی معرفی شدند.

در این مراسم از ۲۰ روابط عمومی فعال در عرصه ورزش تقدیر شد.

** همدان از استان‌های فعال در حوزه روابط عمومی

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان در این مراسم گفت: امسال سومین مجمع روابط عمومی‌های استان با هدف توانمند سازی و آگاهی بخشی روابط عمومی‌ها برگزار و در حال حاضر، همدان از استان‌های فعال کشور در این حوزه است.

اسدالله ربانی مهر افزود: اولین نرم افزار (اپلیکیشن) روابط عمومی و سواد رسانه‌ای کشور توسط اداره کل روابط عمومی استانداری همدان تهیه شده و قابل نصب روی تلفن‌های همراه است.

وی گفت: در این نرم افزار مطالبی از جمله معرفی مناطق گردشگری همدان و رویداد ۲۰۱۸ به صورت فیلم‌های کوتاه، گزارش هفته روابط عمومی، گزارش عملکرد کلی استان همدان، شماره تلفن روابط عمومی‌های استان، سند اطلاع رسانی همدان، تحلیل‌ها و مطالبی در حوزه اطلاع رسانی و سواد رسانه‌ای دیده می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان گفت: باید سعی کنیم به جامعه امید داده و خدمات نظام را بیشتر برای مردم انعکاس دهیم؛ چراکه وظایف روابط عمومی‌ها بیش از گذشته است و این قشر باید به روز و تحلیل گر باشند تا در عرصه اطلاع رسانی موفق عمل کنند.

وی اضافه کرد: سند اطلاع رسانی استان تا یک هفته دیگر نهایی می‌شود و در آن شرح وظایف مدیران، دستگاه‌ها و روابط عمومی‌ها دیده شده و این سند می‌تواند باعث ارتقا اطلاع رسانی در استان شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان عنوان کرد: مدیران، رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها سه محور اصلی اطلاع رسانی هستند و باید با هماهنگی و انسجام سعی کنیم وحدت و همدلی بین مجموعه ایجاد کنیم تا ظرفیت اطلاع رسانی استان در سطح جامعه بیشتر دیده شود.

وی گفت: در شرایط فعلی وظیفه اطلاع رسانی روابط عمومی‌ها سنگین‌تر است و با وحدت و همدلی باید امیدآفرینی را در راس برنامه‌ها دنبال کنیم.

ربانی مهر در پایان انتخاب همدان به عنوان استان برتر در ارزیابی ستاد ساماندهی امور جوانان کشور را تبریک گفت و افزود: در هر مسند و مسئولیتی که باشم خود را عضوی از خانواده بزرگ ورزش و جوانان استان می‌دانم.

** روابط عمومی مهمترین حوزه سازمان‌های ورزشی

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان همدان نیز در این مراسم گفت: فعالان روابط عمومی هیات‌های ورزشی و شهرستان‌ها باید شناخت لازم از مخاطبان و فناوری‌های ارتباط داشته باشند و واقع بینی در فرایند‌های ارتباطات که از اصول روابط عمومی عمل گرا است، را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حمدالله چاروسایی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در روابط عمومی سازمان ورزشی توجه به روابط عمومی درون سازمانی است چرا که مخاطبان یک رشته ورزشی ۲ گروه هستند، مخاطبان عام مثل مردم و مخاطبان خاص که شامل ذینفعانی مانند بازیکنان، داوران و باشگاه داران می‌شود.

وی با اشاره به یکی از وظایف مهم مجموعه روابط عمومی در اطلاع رسانی گفت: ایجاد ارتباط با مردم و سایر دستگاه‌ها و حفظ این ارتباط نیز از مهمترین وظایف روابط عمومی است.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان به نقش مهم و محوری روابط عمومی‌ها در هیات‌های ورزشی تاکید کرد و افزود: روابط عمومی می‌توانند در انعکاس عملکرد ورزش استان نقش مهمی داشته باشند.

وی افزود: روابط عمومی موفق باید پاسخگو باشد و مدیران ورزش و روابط عمومی با اقدامات اثر بخش خود می‌توانند مانع از آسیب رسیدن به خوش نامی سازمان شوند.

چاروسایی با بیان اینکه همدان از استان‌های برتر کشور در حوزه اطلاع رسانی است، اضافه کرد: در چند سال اخیر همدان همواره در بین روابط عمومی‌های برتر کشور قرار داشته و امروز ۴۵ هیات ورزشی استان دارای روابط عمومی است.

وی با بیان اینکه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان در سال‌های اخیر رابطه و تعامل خوبی با رسانه‌ها داشته است، گفت: امروز جمعی از خبرنگاران و ورزشی نویسان استان مسئول روابط عمومی هیات‌های ورزشی هستند و این یک ظرفیت و فرصت خوب برای ورزش استان به شمار می‌رود.

چاروسایی با اشاره به ارزیابی روابط عمومی هیات‌های ورزشی افزود: شاخص‌های همچون خبر نویسی و اطلاع رسانی، ارتباط مستمر با کارشناسان روابط عمومی، کمیت و کیفیت اخبار ارسالی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، ساخت فیلم، حضور فعال در رسانه ها، برگزاری نشست‌های مطبوعاتی، نوآوری، خلاقیت، مدیریت و ارتباط با رسانه‌ها در این ارزیابی مورد توجه قرار گرفته است.

هم اینک استان همدان دارای ۵۰ هیات ورزشی است.