سلطانی فر: جشنواره رسانه ای خزر برگزار شود

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تشکیل اتحادیه مطبوعات در مناطق، گفت: جشنواره رسانه ای خزر برگزار شود.

به گزارش جامعه روابط عمومی به نقل از روابط عمومی ارشاد اسلامی مازندران، محمد سلطانی فر امروز در نشست با خبرنگاران در چالوس، با اشاره به همایش رسانه‌های حاشیه دریای خزر در آستاراخان روسیه، خواستار حضور پررنگ رسانه‌های سه استان شمالی در این همایش رسانه ای شد.

وی با تاکید براینکه در حوزه مجوز رسانه‌های مجازی نظیر پایگاه‌های اطلاع رسانی سعی کردیم نگاه باز داشته باشیم، گفت: افزایش تعداد رسانه‌های مکتوب و غیره یکسری نگرانی‌هایی را در پی داشته است.

سلطانی فر از صدور ۴۲ مجوز برای خبرگزاری‌ها خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۹ خبرگزاری فعال هستند و هر هفته شاهد تقاضای راه اندازی خبرگزاری هستیم تا بتوانند از اسم و برند خبرگزاری استفاده کنند و تاکنون مقابل این خواسته‌ها ایستادگی کرده ایم.

وی با عنوان اینکه تعداد خبرگزاری‌های با استاندارد از چهار مورد تجاوز نمی‌کند، گفت: این درحالی است که تعداد خبرگزاری ‌های فعال به ۲۹ مورد می‌رسد.

سلطانی فر یادآور شد: در پی آن هستیم تا به رسانه‌هایی که مجوز می دهیم تا سه سال هیچ حمایتی به عمل نیاوریم و این امر سبب می‌شود تا رسانه‌های فعال و غیرفعال را شناسایی کنیم.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بیمه خبرنگاران با عنوان اینکه بیمه کردن وظیفه مدیران رسانه‌ها است گفت: امسال تصمیم گرفتیم تا موضوع بیمه را به جایگاه اصلی برگردانیم و یارانه را به کارفرمایان و مدیران مسئول تخصیص دهیم.

وی با اشاره به نگرانی‌ها در زمینه بیکاری خبرنگاران، گفت: با صندوق بیمه هنرمندان رایزنی‌هایی در این زمینه داشته و تاکنون هزار نفر از بستر صندوق هنرمندان بیمه شده اند.

سلطانی فر، خواهان تشکیل اتحادیه بین خانه‌های مطبوعات سه استان شمالی با محوریت خزر شد و افزود: ما می‌توانیم اتحادیه خانه مطبوعات خزر یا شمال کشور را تشکیل دهیم.

وی بر لزوم برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره ای خزر در استان‌های شمالی تاکید کرد و افزود: سهم رسانه@های استان در حوزه دریای خزر باید بیشتر از دیگر کشورها باشد و رسانه‌های استان باید جدی تری در این جشنواره شرکت کنند.

علی یوسفی مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران نیز با اشاره به داوری هفتمین جشنواره مطبوعات از ارسال ۷۵۸ اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: داوری این جشنواره را استادان برجسته نظیر فریدون صدیقی، علی اکبر قاضی زاده، احمد میرعابدینی، محمود مختاریان و کتابدار استفاده شده است.

وی خواهان حمایت برای برپایی نمایشگاه مطبوعات شمال کشور در استان مازندران شد.