آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات قزوین برگزار شد

آیین اختتامیه هفتمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری قزوین عصر پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد.

این رخداد فرهنگی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، شهرداری و شورای اسلامی شهر و خانه مطبوعات استان و با حضور مسئولان استانی از جمله داوود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و اکبر اسکندرنژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

این جشنواره در بخش‌های مختلف شامل خبر، مصاحبه، گزارش تحلیلی – توصیفی، گزارش خبری، گزارش ورزشی و همچنین تیتر، عکس، صفحه‌آرایی، سرمقاله و یادداشت، یادداشت سیاسی و یادداشت اجتماعی برگزار شد.

در این جشنواره آثار ارسال شده اصحاب رسانه در بازه‌ زمانی ابتدای سال ۹۶ تا پایان خرداد سال جاری مورد بحث و داوری قرار گرفت.

۶۰۰ اثر در بخش های مختلف به این جشنواره ارسال شده است.

کریم کاظم پور، رییس خانه مطبوعات استان قزوین در این مراسم با تبریک روز خبرنگار گفت: این جشنواره حاصل سه ماه تلاش دست اندرکاران برگزار آن بود.

وی اظهار امیدواری کرد برگزاری این جشنواره به بهبود کمی و کیفی تولیدات مطبوعات و رسانه ها در استان قزوین کمک کند.

اکبر اسکندرنژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم با تبریک روز خبرنگار، گفت: اصحاب رسانه رسالت حساس و دشواری را به دوش دارند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در اصلاح امور جامعه از طریق شفاف سازی و اطلاع رسانی، اظهار داشت: چشم امید جامعه به تیزبینی خبرنگاران دوخته شده است.
در این مراسم از صاحبان آثار برگزیده ارسالی به جشنواره با اهدای لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد.