ششمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در دی‌ماه

در این سمپوزیم موضوع تشکیل سازمان نظام روابط عمومی پیگیری خواهد شد .

بیش از ۲۰۰ سازمان و شرکت با هدف اعتلای جایگاه و نقش نهاد روابط عمومی ، در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.

 
به گزارش جامعه مجازی روابط عمومی : هوشمند سفیدی دبیرکل ششمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار داشت:جوامعی که نتوانند علم روابط عمومی را در خدمت سعادت و بهروزی جامعه به خدمت گیرند مستعد ناکامی هستند و برعکس جوامعی که قابلیت استفاده از ظرفیت‌های بالای روابط عمومی را داشته باشند راه را برای موفقیت باز می‌کنند.

 
وی گفت: استفاده از پیام‌کوتاه تلفن‌همراه به عنوان یکی از ابزارهای نوین فناوری در روابط عمومی‌ها از جمله شاخص‌های ارزیابی انتخاب روابط عمومی برتر در سمپوزیوم روابط عمومی است.

 
وی ادامه داد: معرفی برترین روابط عمومی‌های ایران در رشته‌هایی همچون ارتباطات الکترونیک، خلاقیت و نوآوری، برنامه‌ریزی ارتباطی، ارتباطات خاص و پژوهش ارتباطی در ششمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ایران صورت می‌گیرد.

 
وی با تاکید بر نقش مهم ارتباطات الکترونیک بر گسترش توانمندسازی این سازمان‌ها خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه روابط عمومی‌ها بی‌شک غیرقابل انکار است، اما باید در بهره‌گیری از این ابزار از افراط و تفریط پرهیز شود.

 
دبیرکل ششمین سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ادامه داد: فناوری اطلاعات یکی از ابزارهای مناسب برای گسترش روابط عمومی‌ها است، اما نباید با بهره‌گیری از این روش ابزارهای سنتی را کنار گذاشت.

 
وی با بیان اینکه امروزه روابط عمومی به عنوان یک علم اجتماعی و کاربردی برای توفیق جامعه ، ضرورت حیاتی محسوب می شود، افزود: جوامعی که نتوانند این علم را به خدمت بگیرند مستعد ناکامی هستند.
به گفته وی از روابط عمومی در جامعه ما استفاده بهینه نمی شود ، در حالیکه حرفه روابط عمومی ظرفیت های بیشتری دارد و در این سمپوزیم به دنبال آن هستیم که اهمیت روابط عمومی و کارکردهای آن را به جامعه نشان دهیم .

 
دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی بابیان اینکه شورای سیاست گذاری این سمپوزیم متشکل از ۷۰ مدیر و پیشکسوت روابط عمومی است، افزود: سمپوزیم شامل چهار بخش نمایشگاهی و تبلیغاتی ،کارگاههای آموزشی ، بخش علمی و ارایه مقالات و معرفی برترین های روابط عمومی است .

 
سفیدی افزود: در بخش علمی شاهد ارایه ۱۰ مقاله توسط ۱۰ استاد برجسته از ایران ، امریکا ، انگلیس ، الجزایر ، فرانسه ، ترکیه و کرواسی خواهیم بود و در پایان این سمپوزیم از ۸۰ شخصیت حقیقی و حقوقی بعنوان روابط عمومی برتر تقدیر خواهد شد.

 
به گفته دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی در مراسم گشایش این سمپوزیوم بسته مدیریتی اعتلای روابط عمومی ایران به متولیان روابط عمومی کشور تقدیم خواهد شد .

 
وی با اشاره به حضور رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی در این سمپوزیم گفت: در انجمن بین المللی روابط عمومی یک صد کشور عضور هستند و رئیس این انجمن مهمان ویژه این دوره از سمپوزیم است .

 
وی تقدیر از ۱۰ چهره سرآمد روابط عمومی به مناسبت یکصد و پنجمین سال شکل گیری روابط عمومی در دنیا از دیگر برنامه های این سمپوزیم عنوان کرد و افزود: مرحوم دکتر نطقی بنیانگذار و پدر روابط عمومی در ایران یکی از چهره هایی که در این سمپوزیوم از وی تقدیر خواهد شد.

 
سفیدی ایجاد سازمان نظام صنفی روابط عمومی را از مطالبات جامعه روابط عمومی ایران خواند و گفت: در این سمپوزیم موضوع تشکیل سازمان نظام روابط عمومی پیگیری خواهد شد .

 
وی بابیان اینکه سازمان نظام صنفی روابط عمومی نیز باید مانند نظام صنفی پزشکی و مهندسی شکل بگیرد، در مورد کارکرد این سازمان گفت: صدور پروانه برای دست اندرکاران روابط عمومی ،تدوین اخلاق حرفه ای روابط عمومی ، برقراری دوره های آموزشی ، حمایت از حقوق صنفی فعالان عرصه روابط عمومی ، حمایت از اشتغال دانش آموختگان رشته روابط عمومی می تواند در قالب سازمان نظام روابط عمومی عملیاتی شود .

 
وی در مورد وضعیت نهاد روابط عمومی در بخش خصوصی گفت: روابط عمومی نیز مانندسایر نهادها نخست در بخش دولتی شکل گرفته و هنوز روابط عمومی بخش خصوصی در ایران ضعیف است، هر چند در حال حاضر در شرکت های بزرگ بخش خصوصی روابط عمومی ها خوبی شکل گرفته است و در آینده روابط عمومی بخش خصوصی بهتر از دولتی عمل خواهد کرد.