چرا خبرنامه‎های ایمیلی بفرستم؟ ، آیا به آنها نیاز دارم؟

همه اينجا هستند. دور تا دور يک اتاق کنفرانس نشسته‎ايد و سعي مي‎کنيد کشف کنيد چطور به بهترين شکل فروشندگان و مشتريان را به هم پيوند دهيد. محصولات بيشتري بفروشيد يا فقط «صدرنشين» ذهن مخاطب موردنظرتان بمانيد.

همه اینجا هستند. دور تا دور یک اتاق کنفرانس نشسته‎اید و سعی می‎کنید کشف کنید چطور به بهترین شکل فروشندگان و مشتریان را به هم پیوند دهید. محصولات بیشتری بفروشید یا فقط «صدرنشین» ذهن مخاطب موردنظرتان بمانید. یک نفر به این نتیجه می‎رسد که راه‌حلی وجود دارد که می‎تواند همه این مشکلات را به یک باره حل کند: یک خبرنامه ایمیلی!

و ناگهان این شمایید که انتخاب شدید تا این کار را انجام دهید. من هم قبلا در چنین موقعیتی بودم و در آن موقعیت احساس نگرانی می‎کردم. اگرچه خبرنامه‎های ایمیلی یکی از رایج‎ترین انواع ایمیل‎هایی است که فرستاده می‎شوند، اما در واقع درست فرستادن آنها یکی از سخت‎ترین کارهاست.

فرستادن ایمیل‎های خبرنامه‎ای سخت است، چون این ایمیل‎ها ترکیبی از انواع گوناگونی از اطلاعات مربوط به قسمت‎های مختلف کسب و کار شما هستند. اطلاعاتی که شامل یادآوری رویدادها، نظرسنجی‎ها، اطلاعات آموزشی در مورد محصول، خدمات یا ابتکارات و پیشرفت‎های شماست.

و چون این نوع ایمیل، ایمیلی نیست که برای دستیابی به یک هدف طراحی شده باشد، مثلا یک محصول خاص را تبلیغ کند، چکیده‎ای را از آنچه قبلا منتشر شده است، را ارائه دهد، مشتری را ترغیب کند و یا یک ایمیل معاملاتی که اطلاعات سفارش فراهم کند، بنابراین کار سختی است.

ایمیل کردن خبرنامه‎ها مخصوصا زمانی مشکل می‎شود که باید تلاش کنیم مشتریان را به تکمیل یک فراخوان ترغیب کنیم.

اما این مشکلات به این معنا نیست که شما از انجام این کار صرفه‎نظر کنید. اگر این کارها را به درستی انجام دهید، می‎توانید بنیانی از مشترکان متعهد برای خود بیافرینید و یا حداقل اینکه می‎توانید مبلغان شرکت خود را درگیر کنید و آنها می‌توانند کسب‌و‌کار شما را وارد عرصه کنند و این قطعاً همان چیزی است که شما نمی‎خواهید از دست دهید.

هر کسی به یک خبرنامه نیاز ندارد

در واقع، بیشتر افراد به یک خبرنامه نیاز ندارند. شاید بیشتر شما بازاریابان کارهای مهم‎تری داشته باشید که باید انجام دهید تا اینکه وقت خود را صرف این کنید که دنبال اطلاعات بگردید و آن را در یک قالب آشفته گردآوری کنید که هیچ کس هم نمی‌خواهد آن را بخواند. یا اینکه ممکن است خبرنامه شما بسیار موفق و بخشی جدایی‎ناپذیر از استراتژی‎های بازاریابی شما باشد.

به دلایل زیر ممکن است به یک خبرنامه نیاز پیدا کنید:

مدیرتان به شما می‌گوید که آن را برای فرد دیگری بفرستید.
شما یک خبرنامه درون‌سازمانی دارید.
اخیرا به واسطه خبرنامه‎ها به موفقیت‎های اثبات شده‎ای دست پیدا کرده‎اید.
فکر می‎کنید با این روش‎ به نتایج خوبی دست پیدا می‎کنید و این بهترین بهره‎ای است که می‎توانید از زمان‌تان ببرید. (هیچ کار دیگری ندارید که انجام دهید؟)

مزایای خبرنامه‎ها:

معرفی برند. با برقراری ارتباطات دائمی با مشترکین ایمیلی خود، این امکان را برای آنها فراهم می‎کنید که برند شما را بشناسند و آن را با یک حس مثبت پیوند دهند.
خبرنامه ابزاری برای انتشار محتوای موجود است. بسیاری از شرکت‎ها رایج‎ترین پست‎ها و لینک‎های وبلاگی خود را در مقاله‎هایی که در خبرنامه‎های آنها قرار دارد، خلاصه‎‎ می‎کنند. این خبرنامه می‎تواند دربردارنده انواع مختلفی از محتوا باشد.
مثلا یک خبرنامه مشترک می‎تواند شامل یک پست وبلاگی جالب‌توجه، یک پیشنهاد جدید، اعلام وقوع یک رویداد قریب‎الوقوع، اطلاع‎رسانی در مورد یک تخفیف و لینکی به یک نظرسنجی باشد .