پیشنهاد هاشمی برای تشکیل سازمان نظام روابط عمومی

روابط عمومی‌ها امروز باید با ارتقای دانش و مهارت‌های خود، پایگاه اصلی‌شان را به عنوان مشاوران ارشد مدیران سازمان‌ها به دست آورند. به گزارش جامعه مجازی روابط عمومی ؛ متن پیام آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی به نهمین همایش روابط عمومی الکترونیک و دومین هفته روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در هتل المپیک تهران […]

روابط عمومی‌ها امروز باید با ارتقای دانش و مهارت‌های خود، پایگاه اصلی‌شان را به عنوان مشاوران ارشد مدیران سازمان‌ها به دست آورند.

به گزارش جامعه مجازی روابط عمومی ؛ متن پیام آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی به نهمین همایش روابط عمومی الکترونیک و دومین هفته روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در هتل المپیک تهران قرائت شد.

 

 

متن پیام به این شرح است:

سال ۱۳۹۲ شاهد اتفاق مبارک و فرخنده‌ای برای جامعه برزگ روابط عمومی و به تبع آن، کل کشور بودیم چرا که سال ها تلاش اساتید، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و فعالان این عرصه سرانجام به بار نشسته بود و به همت تشکل‌های مردم نهاد و فعال عرصه ارتباطات، روز روابط عمومی در قالب هفته روابط عمومی ایران تجلی یافت.

در عصر ارتباطات و تعاملات داخلی و بین المللی، دیگر بر کسی پوشیده نیست که عملکرد سازمان‌ها و نهادهای کوچک و بزرگ موجود در دهکده جهانی، براساس توانایی آنها در برقراری ارتباط مناسب با مخاطبان و ذی نفعان سنجیده می‌شود. از همین رو نقش بی‌بدیل روابط عمومی ها، امروز بیش از هر زمانی، بارزتر و مشخص‌تر شده و همه اذعان دارند که حفظ و ادامه حیات سازمان‌ها، منوط به توانایی روابط عمومی آنها در برقراری تعامل و ارتباط صحیح با جامعه است، همان گونه که زندگی افراد در جامعه نیز درگرو توانایی ایجاد ارتباط صحیح و موثر آنها با سایر هم نوعان است.

روابط عمومی با توجه به رسالت های مهمی که بر عهده دارد، به عنوان نهادی برآمده از متن مردم، کارساز و اثربخش، نیازمند تقویت و تکامل زیستی است؛ هم از بعد برونی و افزایش حمایت مدیران سازمان‌ها برای مشارکت بیشتر در برنامه‌ریزی‌های سازمانی و هم از جنبه درونی و صنفی، از این منظر به دلیل نبود نهاد متولی و هدایتگر روابط عمومی در کشور، به نظر می‌رسد روابط عمومی‌ها نیاز به مشارکت و همدلی بیشتر برای رشد و تعالی خود دارند و در این میان تقویت نهادهای صنفی و حرفه‌ای و تشکیل سازمان نظام روابط عمومی می‌تواند کارساز و مثمرثمر باشد.

معتقدم روابط عمومی ها امروز باید با ارتقای دانش و مهارت‌های خود، پایگاه اصلی خود را به عنوان مشاوران ارشد مدیران سازمان‌ها به دست آورند. این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با عزم و اراده همه فعالان این عرصه برای جهت دهی مناسب به فعالیت‌های روابط عمومی.

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده، فراررسیدن هفته روابط عمومی را به تمامی استادان، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و فعالان این حوزه تبریک می‌گویم. توفیق روزافزون نهاد روابط عمومی را که به معنای توفیق سازمان‌ها و در نهایت رشد و توسعه ایران اسلامی است، از خداوند منان مسألت می‌کنم و از همه دست اندرکاران و زحمت کشان برگزاری همایش روابط عمومی الکترونیک تشکر و قدردانی می‌کنم و به آنان خسته نباشید می‌گویم.

 

 

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام